Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinės sąjungos atstovai, pirmininkas Audrius Globys ir tarybos narys dr. Vygantas Malinauskas, dalyvauja Londone vykstančioje ARC konferencijoje, kuri iš viso pasaulio subūrė nepaprastą minties lyderių ir pokyčių kūrėjų aljansą, pasiryžusį formuoti vilties kupiną ateities viziją.
ARC konferencija yra apibūdinama kaip „pasaulinis susitikimas, skirtas sustabdyti Vakarų kultūros nuosmukį ir suformuoti transformacijos, atsinaujinimo ir naujo atradimo strategiją“.
Tad „ARC 2025” konferencijoje yra toliau tęsiamas 2023 m. iškeltas tikslas su didele energija ir entuziazmu, siekiant atkurti civilizacijos pamatus.
2025 m. ARC konferencijoje dalyvauja žymiausi pasaulio mąstytojai, verslo lyderiai, politikos formuotojai ir kultūros kūrėjai, siekiant aptarti svarbiausius šiandienos socialinius, ekonominius, kultūrinius ir moralinius klausimus.
Šioje konferencijoje dalyvauja ir garsūs intelektualai kaip prof. Arthuras Brooksas, prof. seras Niallas Fergusonas, Bjornas Lomborgas ir dr. Petersonas; politikai iš Europos, Šiaurės Amerikos ir Australazijos – nuo buvusių Australijos ministrų pirmininkų Tony Abbotto ir Johno Howardo iki Jungtinių Valstijų Atstovų rūmų pirmininko Mike’o Johnsono; žymūs mokslininkai, tokie kaip dr. Scottas Tinkeris; verslo lyderiai, įskaitant serą Paulą Marshallą ir baronienę Morrissey; minties lyderiai ir kultūros formuotojai Konstantinas Kisinas ir Ayaan Hirsi Ali.
Nors „ARC 2025“ konferencijoje yra gausu informacijos ir meninių renginių, tačiau pirmiausiai tai – vieta, kur susitinka įvairių šalių atstovai kalbėtis, diskutuoti, planuoti ir spręsti, kaip formuluoti pozityviausią ateities koncepciją, kokią tik galima būtų įsivaizduoti.
Kaip galime susigrąžinti tai, kas geriausia iš mūsų kultūros ir filosofijos istorijos?
Kokie yra lemiami pasirinkimai, su kuriais dabar susiduriame kaip visuomenė?
Kaip galime sukurti geresnę, vilties kupiną ateitį?
ARC 2025 konferencijos įžanginėje kalboje prof. dr. Jordanas Petersonas pasidalijo savo įsitikinimu, kad ne hedonizmas ir galia, bet gebėjimas laisvai save apriboti ir aukotis yra tas pagrindas, ant kurio yra pastatyta kelis tūkstančius metų besiformuojanti judėjų-krikščionių civilizacija ir jis kviečia susigražinti šį civilizacijos klestėjimo pagrindą.
„Kodėl hedonizmas yra neteisingas? Kodėl galia yra netinkamas įrankis siekti klestėjimo? Manau, taip yra todėl, kad abi tos motyvuojančios jėgos išsigimsta, kai jos keičia viena kitą. Negalite eiti per gyvenimą kaip nesubrendęs 2 metų vaikas, nes negalite išlaikyti savo egzistavimo tik tenkindami savo malonumų troškimus.”
Harvardo profesorius Arthuras Brooksas įspūdingai pasakojo apie laimės siekimą ir kodėl šiandieninėje kultūroje tai sunku pasiekti. „Laimė yra trijų makro sudėtinių dalių derinys: malonumas, pasitenkinimas ir prasmė.” Prof. Brooksas sakė, kad jei norime būti laimingesni žmonės ir norime gyventi laimingesnėje visuomenėje, turime atkreipti dėmesį į šias keturias gero gyvenimo sudedamąsias dalis: tikėjimą, šeimą, draugus ir darbą (siekimą sėkmės ir tarnavimą kitiems).
„Mes turime pasirinkimą gyventi dykvietėse arba jas atstatyti“. Savo originaliu sąmoju ir humoru Douglasas Murray’us atskleidė tiesą apie vakarų pasaulio nuosmukio priežastis ir pakvietė ARC auditoriją į „atstatymo amžių“, kurį paskatintų atnaujintas pasitikėjimas idėjomis ir vertybėmis, kurios yra mūsų visuomenės pagrindas.
Vyskupo Roberto Barrono kalba ARC 2025 atkreipė mūsų žvilgsnius į transcendento idėjas ir pabrėžė, kad mums reikia gilaus kultūrinio „gėrio“ supratimo, kad galėtume klestėti.
„Mano gilus įsitikinimas, kad tikros politinės ir ekonominės raidos negali būti be tam tikros nuorodos į aukščiausią gėrį. Jūs negalite papasakoti Vakarų civilizacijos istorijos be jokios nuorodos į Dievą.”
„Kai puikiai suvokiate begalinį besąlyginį gėrį, tai skatina jus siekti vis didesnių teisingumo, grožio, mokslo ir tiesos laimėjimų. Šventas Dievo ilgesys yra tarsi dirgiklis austrėje, aplink kurią sukuriamas perlas.”
Keletas sustabdytų akimirkų iš „ARC 2025” konferencijos Londone