Teksaso (JAV) profesorius pateikė skundą prieš savo darbdavį dėl religijos ir žodžio laisvės pažeidimo atleidžiant jį iš darbo už tai, kad dėstė, jog lytį lemia chromosomos.

„Jei ne mano įsitikinimai apie lytį, seksualumą ir žmogaus gyvybę, nebūčiau atleistas“, – teigia amerikietis biologijos profesorius. Apie tai rašo „Lifesitenews“.

Liepos 21 d. buvęs Šv. Pilypo koledžo biologijos dėstytojas Johnsonas Varkey (Džonsonas Varkėjus) pateikė Lygių įdarbinimo galimybių komisijai (angl. Equal Employment Opportunity Commission, EEOC) skundą prieš koledžą dėl jo atleidimo. Studentai pasiskundė, kad 2022 m. lapkričio mėn. jis mokė, kad lytį lemia chromosomos.

„Jei ne mano įsitikinimai apie lytį, seksualumą ir žmogaus gyvybę, dabar nebūčiau atleistas, – teigiama skunde. – Taigi, religija buvo aiški mano atleidimo iš darbo priežastis ir motyvuojantis veiksnys“.

Dėstytojas, kuriam atstovavo religines teises ginanti organizacija „First Liberty Legal Group“, atskleidė, kad koledžas atsisakė paaiškinti, kodėl jis neteko pareigų. Tačiau sprendimas buvo priimtas iš karto po to, kai keturi studentai išėjo iš klasės per jo paskaitą apie žmogaus reprodukcinę sistemą.

20 metų dirbdamas koledžo profesoriumi jis nuolat studentus mokė, kad „žmogaus lytį lemia X ir Y chromosomos ir kad tam, jog išliktų žmonių rūšis, reprodukcija turi vykti tarp vyro ir moters“.

„Kai spermatozoidas (turintis 23 chromosomas) susijungia su kiaušialąste (taip pat turinčia 23 chromosomas), susidaro zigota (turinti 46 chromosomas), kuri pradeda dalytis ir po 38 savaičių gimsta kūdikis. Kadangi per tas 38 savaites jokia informacija nepridedama ir nepašalinama, gyvybė prasideda tada, kai zigota pradeda dalytis, o ne tada, kai gimsta kūdikis“, – aiškino jis.

Lapkričio 28 d. keturi studentai išėjo iš jo paskaitos po to, kai dėstytojas pareiškė, kad lytį lemia chromosomos X ir Y.

Nors koledžas atsisakė pateikti išsamią informaciją, jis daro prielaidą, kad būtent dėl šių studentų skundų jis buvo atleistas.

Sausio 10 d. elektroniniu paštu gautame laiške nuo Randallo Dawsono (Randalio Dosono), viceprezidento akademinės sėkmės klausimais Šv. Pilypo koledže rašoma: „Aš siunčiu jums pranešimą, kad Alamo koledžų apygardos žmogiškųjų išteklių skyrius yra gavęs skundą dėl etikos pažeidimo oro pajėgų Šv. Antonijo bazės Laklando mokymo centre, susijusį su jūsų dėstymu biologijos 2402 kurso paskaitoje, 2022 metų II rudens semestre“.

Dėstytojas atsakė paklausdamas, koks tiksliai buvo pažeidimas, bet R. Dawsonas neatsakė.

Vėliau, sausio 27 d., dėstytojas gavo pranešimą, kuriuo buvo informuotas apie darbo sutarties nutraukimą. Jame buvo rašoma, kad buvo pateikti keli skundai dėl jo tariamai „religinių pamokslų, diskriminacinių komentarų apie homoseksualus ir translyčius asmenis, prieš abortus nukreiptos retorikos bei mizoginiškų pašaipų“.

Tačiau, nors dėstytojas ir prisipažįsta esąs ištikimas krikščionis evangelikas, jis teigė, kad „niekada neminėjo to per paskaitas. Paskaitose neskelbė jokių savo įsitikinimų“.

Be to, jis visą savo karjerą Šv. Pilypo koledže mokė studentus apie lyties biologiją ir „jokie kiti studentai niekada nesiskundė“ dėl pagrindų, dėl mokslinio mokymo.

Vietoj to, dėstytojas daugiausia dėmesio skyrė biologijos pagrindams, o savo mokymui pagrįsti naudojo mokslinių tyrimų vadovėlius ir diagramas.

Skunde prieš jį buvo nurodyta, kad jis naudojo ne tik ankstyvųjų žmogaus gyvenimo etapų schemas, bet ir vyrų bei moterų biologijos diagramas.

Atrodo, kad kolegijos nepritarimas mokymui, kad lytis priklauso nuo chromosomų, prieštarauja pagrindiniams biologijos principams.

JAV Nacionalinėje medicinos bibliotekoje teigiama: „Dvi chromosomos (X ir Y chromosomos) lemia, kad gimdami būsite vyrai ar moterys. Jos vadinamos lytinėmis chromosomomis: Moterys turi 2 X chromosomas. Vyrai turi 1 X ir 1 Y chromosomą“.

Šaltinis: Laikmetis.lt