Birmingeme (Jungtinė Karalystė) buvo suimta ilgametė aktyvistė už gyvybę, kuri tyliai meldėsi prie abortų įstaigos. Jai pateikti kaltinimai.

Isabel Vaughan-Spruce (Izabelė Vogan Sprius), organizacijos „March for Life UK“ direktorė, buvo suimta gruodžio 6 d., o gruodžio 15 d. jai buvo pateikti keturi kaltinimai dėl viešosios erdvės apsaugos įsakymo (PSPO) pažeidimo.

Policija reagavo į visuomenės nario skundą, kuris pamatė, kad moteris tyliai meldžiasi prie klinikos.

Pagal aktyvistės už gyvybę paleidimo už užstatą sąlygas jai buvo nustatyti apribojimai dalyvauti viešoje maldoje. Kitas užstato reikalavimas, kurio vėliau buvo atsisakyta, draudė jai susisiekti su vietos kunigu, dalyvaujančiu veikloje už gyvybę.

Vaughan-Spruce su savimi neturėjo jokių plakatų ar ženklų. Po suėmimo jai buvo parodytos nuotraukos, kuriose ji ramiai stovėjo netoli abortų klinikos Kings Nortone, Birmingeme.

Ji tris kartus buvo pastebėta šalia klinikos, o paklausta apie šiuos atvejus, paaiškino, kad galbūt meldėsi, bet galėjo galvoti ir apie kitus dalykus. Ji paaiškino, kad visos jos mintys buvo taikios ir nevertos būti kriminalizuojamomis.

Kalbėdama apie savo darbą, Vaughan-Spruce sakė: „Didžiąją savo gyvenimo dalį paskyriau tam, kad padėčiau moterims, patiriančioms krizinį nėštumą, suteikdama joms viską, ko reikia, kad jos galėtų drąsiai rinktis motinystę“.

Ji toliau dėstė: „Mano tikėjimas yra pagrindinė mano asmenybės dalis, todėl kartais stoviu ar vaikštau šalia abortų įstaigos ir meldžiuosi šiuo klausimu. Tai darau beveik kiekvieną savaitę maždaug 20 savo pastarųjų gyvenimo metų“.

Daugelyje Jungtinės Karalystės vietos tarybų buvo įvestos apsauginės zonos aplink abortų klinikas, o šiuo metu politikai svarsto, ar jas įvesti nacionaliniu mastu.

Siūloma nustatyti 150 metrų spindulio zoną aplink abortų klinikas.

 

Šaltinis: laikmetis.lt