Anglikonų kunigas ragina savo Bažnyčios vadovus pasmerkti neseniai įvykusį britų aktyvistės už gyvybę Isabel Vaughn-Spruce (Izabel Vogn Sprius) suėmimą už tai, kad ji tyliai meldėsi prie abortų klinikos Birmingeme.

„Niekas niekada neturėtų būti suimtas už tylią maldą. Ne tik Jungtinėje Karalystėje, niekur“, – gruodžio 22 d. tviteryje parašė kunigas Calvinas Robinsonas (Kalvinas Robinsonas), įraše pažymėdamas Jorko arkivyskupą Cottrellą Stepheną (Kotrelą Stefeną), Kenterberio arkivyskupą Justiną Welby (Džastiną Velbį) ir Londono vyskupę Sarah Mullally (Sarą Melali).

„Nepriklausomai nuo jūsų pozicijos abortų klausimu, tai yra neteisinga, – teigė jis. – Laukiu, kad mūsų turintys balsą religiniai lyderiai pasisakytų palaikydami Isabel ir religijos laisvę“.

Kaip anksčiau pranešė britų krikščioniškų naujienų portalai, aktyvistė, organizacijos „March For Life U.K.“ direktorė, buvo suimta gruodžio 6 d. Ji buvo apkaltinta tuo, kad tyliai meldėsi prie vienos abortų klinikos Kings Nortone, Birmingeme.

Moteris buvo apkaltinta pagal keturis punktus dėl viešosios erdvės apsaugos įsakymo pažeidimo, kuriuo draudžiama „protestuoti, t. y. dalyvauti bet kokiuose pritarimo ar nepritarimo veiksmuose arba bandymuose pritarti ar nepritarti, susijusiuose su abortų paslaugų klausimais, bet kokiomis priemonėmis“, įskaitant „grafines, žodines ar rašytines priemones, maldą ar patarimus“ prie abortų klinikos.

Bylą I. Vaughn-Spruce vardu nagrinės ne pelno siekianti teisinė organizacija „ADF International“.

„Ar kas nors pasidalijo šia istorija su Kenterberio ir Jorko arkivyskupais bei Vyskupų kolegija? Galbūt jie jos dar nematė. Kodėl kitaip jie nepasisakytų už persekiojamą krikščionį Jungtinėje Karalystėje?“ – C. Robinsonas klausė kitoje tviterio žinutėje.

Anglikonų kunigas taip pat pasmerkė viešosios erdvės apsaugos įsakymus, teigdamas, kad jie „buvo skirti kovai su asocialaus elgesio apraiškomis, tačiau tarybos juos pritaikė buferinėms (draudžiamosioms) zonoms aplink abortų centrus“.

Jis pridūrė, kad meldimasis dėl jų tapo viešos tvarkos pažeidimu. „Tai išpuolis prieš kulto, žodžio ir susirinkimų laisvę“, – teigė jis.

Šaltinis: Laikmetis.lt