JAV Aukščiausiasis Teismas panaikino laikinąją nutartį, pagal kurią Niujorke įsikūrusiam ortodoksų žydų universitetui iki šiol nereikėjo pritarti LGBT organizacijos įkūrimui universiteto miestelyje, kol bus išnagrinėta byla.

LGBT grupei „Pride Alliance“ pagal Niujorko žmogaus teisių įstatymą taikomos tokios pat privilegijos kaip ir kitoms studentų grupėms. Niujorko įstatymas draudžia diskriminaciją dėl lyties ir lyties viešosiose vietose.

Teigiama, kad universitetui dar per anksti kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą, kol kas žemesnės instancijos teismai turės priimti sprendimą.

Konservatyvus teisėjas teigė, kad Niujorkas atėmė iš universiteto teisę į religijos laisvę, ir sakė, kad „apmaudu, jog šio teismo dauguma atsisako suteikti pagalbą“.

Ješivos universiteto prezidentas rabinas Ari Bermanas žurnalistams rašė, kad kiekvienas universitetas turi teisę bendradarbiauti su studentais ir steigti klubus, atitinkančius mokyklos tikėjimo tradicijas.

„Ješivos universitetas paprasčiausiai siekia tokios pat apsisprendimo teisės“, – teigė A. Bermanas.

Jis pridūrė: „Aukščiausiasis Teismas nurodė mums gaires, kaip rasti pagreitintą pagalbą, ir mes laikysimės jo nurodymų“.

Niujorko valstijos Aukščiausiasis Teismas birželio mėn. nusprendė, kad Ješivos universitetas privalo leisti „Pride Alliance“ būti oficialia studentų organizacija. Pernai organizacija pateikė ieškinį prieš universitetą.

Niujorko Aukščiausiojo Teismo pirmosios teisminės apygardos teisėja nusprendė, kad Ješivos universiteto vadovams visam laikui draudžiama toliau atsisakyti oficialiai pripažinti „Pride Alliance“ studentų organizacijos dėl narių seksualinės orientacijos ar lyties, organizacijos statuso, misijos ir veiklos.

Teisėjas padarė išvadą, kad mokyklos tikslas yra labiau akademinio, o ne religinio pobūdžio, teigdamas, kad ji veikia kaip „švietimo korporacija“, o ne kaip „religinė korporacija“.

Niujorko valstijos Aukščiausiojo Teismo Apeliacinis skyrius atsisakė pateikti apeliaciją. Ješivos universiteto advokatas teigė, kad mokyklos laikymasis Toros vertybių neleidžia jai laikytis įsakymo.

Universitetas kreipėsi į JAV Aukščiausiąjį Teismą. Praėjusį penktadienį teisėja suteikė laikiną atleidimą, kuris galiojo tol, kol teismas nusprendė, kad dar per anksti įsitraukti į šią bylą.

Teisėja iš pradžių sakė, kad ortodoksų žydų švietimo įstaiga neprivalėjo patvirtinti LGBT grupės; šį sprendimą A. Bermanas gyrė kaip apsaugantį „religinę laisvę ir mūsų, kaip pirmaujančios tikėjimo akademinės institucijos, tapatybę“.

„Nesuklyskite, mes ir toliau stengsimės kurti aplinką, kurioje laukiami visi studentai, įskaitant LGBTQ bendruomenės narius, – sakė A. Bermanas. – Mes ir toliau esame pasiryžę dalyvauti prasmingame dialoge su savo studentais, rabinais ir dėstytojais apie tai, kaip geriausiai užtikrinti visiems studentams įtraukiantį universitetą, atitinkantį mūsų Toros vertybes.“

 

Šaltinis: laikmetis.lt