Kvinslendo (Australija) Civilinis ir administracinis teismas išteisino buvusį Australijos krikščionių lobistinės organizacijos (ACL) generalinį direktorių Lyle Sheltoną (Lilą Šeltoną) dėl šmeižto. Tai įvardijama kaip „žodžio laisvės ir vaikų apsaugos Australijoje pergale“, praneša „Christian Today“.

Byla teismui buvo iškelta po to, kai du persirengėliai moterimis pateikė skundus dėl kelių krikščionio tinklaraštyje parašytų įrašų ir vaizdų, kuriuose buvo kritikuojami 2020 m. sausio mėn. vietos viešojoje bibliotekoje Brisbane vyksiantys persirengėlių moterimis renginiai.

L. Sheltonui teisme atstovavo teisininkai iš „Human Rights Law Alliance“.

Krikščionis buvo apkaltintas „neapykanta, rimta panieka ar rimtu tyčiojimusi“ iš persirengėlių dėl jų veiklos ir lytinės tapatybės.

Australijos tribunolas nustatė, kad krikščionio žinutės ir pasirodymai nebuvo „žeminantys ar įžeidžiantys“, – juose buvo pateikta faktų apie persirengėlių pasirodymus ir išreikšta nuomonė, kad vaikai turėtų būti apsaugoti nuo seksualizuotų modelių.

„Tai ne tik Lyle’o pergalė. Tai tikrai geras precedentą nustatantis sprendimas visiems krikščionims, kurie nori ką nors pasakyti ar pasisakyti prieš vaikų seksualizavimą“, – „Vision Radio“ sakė teisininkų aljanso vyriausiasis teisininkas Johnas Steenhofas (Džonas Stinhofas).

„Ir tai tikrai svarbu tam, kad žmonės būtų tikri, jog jei jie kalba pagarbiai, jei kalba apie tai, kas neabejotinai yra viešojo intereso klausimas, jiems yra užtikrinta teisinė apsauga“, – pabrėžė jis.

Aljansas palankiai įvertino bylos baigtį ir kartu įspėjo, kad Australijoje religijos laisvės srityje laukia lūžio momentas, nes federalinė vyriausybė rengiasi priimti įstatymus dėl dezinformacijos internete, kuri gali užgniaužti žodžio laisvę, o tarp religinių grupių tebesitęsia įtampa dėl siūlomų religinės diskriminacijos teisės aktų pakeitimų.

„Tai svarbus laimėjimas žodžio laisvei, atsižvelgiant į tai, kaip svarbu viešai aptarti kai kurias dideles problemas, kurias lyčių ideologija kelia vaikams, Australijos visuomenei ir ypač krikščionims“, – sakė teisininkų aljansas.

„Laisvė atvirai diskutuoti apie tokius dalykus turėtų būti saugoma griežčiau nei dabar, be teisinių pretenzijų, į kurias taip lengvai reaguojama“, – pridūrė jis.

 

Šaltinis: laikmetis.lt