Dėl „neapykantos kalbos“ persekiota prieš homoseksualias santuokas nusiteikusi krikščionė parlamentarė iš Suomijos pasidalino žinia, kad buvo perrinkta į Suomijos parlamentą.

„Vakar, sekmadienį, Suomijoje vyko parlamento rinkimai. Parlamento nare esu nuo 1995 m. ir šį kartą į Suomijos parlamentą patekau surinkusi beveik 7 000 balsų.

Tai beveik 350 balsų daugiau nei 2019 m. rinkimuose. Tai bus mano 8-oji kadencija parlamente. Anksčiau buvau vidaus reikalų ministrė ir Suomijos krikščionių demokratų pirmininkė.

Mano perrinkimas teikia daug vilčių, kad atsižvelgiama į vykstantį teisminį procesą ir kovą dėl žodžio ir religijos laisvės. 2022 m. kovo 30 d. Helsinkio apygardos teismas vienbalsiai atmetė visus man pateiktus kaltinimus.

Buvau teisiama už „neapykantos kalbą“ po to, kai 2019 m. tviteryje, beveik 20 metų senumo lankstinuke ir radijo diskusijoje išreiškiau savo gilius įsitikinimus. Šie pareiškimai ir rašiniai buvo susiję su Biblijos mokymu apie santuoką ir lytiškumą. Nors teismas nurodė, kad „ne apylinkės teismo kompetencija aiškinti Biblijos sąvokas“, prokuratūra apskundė nuosprendį, ir manęs laukia dar vienas teismas dėl žodžio laisvės 2023 m. rugpjūčio 22-24 d.

Noriu išreikšti gilią padėką už pergalę rinkimuose visiems savo rėmėjams. Ypač esu dėkinga, kad nepagrįsti ir labai vieši kaltinimai prieš mane nesutrukdė man būti perrinktai ir kad mano darbas krikščioniškųjų vertybių labui gali būti tęsiamas. Mano mintyse skamba 100 psalmės žodžiai: „Viešpats yra geras! Jo tvirta meilė amžina ir jo ištikimybė per amžius, jo ištikimybė – per visas kartas“. Tuo pasitikiu ir dirbsiu dėl savo šalies gerovės.

Linksmų Velykų jums, nes švenčiame didžiausią Tėvo auką per Jo Sūnų Jėzų Kristų. Palaimintų Velykų!“, – laiške savo sekėjams rašė suomių parlamentarė Päivi Räsänen.

Šaltinis: Laikmetis.lt