Suomijos sostinės Helsinkio prokuroras apskundė išteisinamąjį nuosprendį Päivi Räsänen (Peivi Resenen). Prokuroras apie tai paskelbė penktadienio popietę ir tai patvirtino CNE.

 

P. Räsänen socialiniame tinkle „Twitter” pareiškė, kad ją nustebino prokuroro sprendimas.

Kaltinimai krikščionių politikei buvo panaikinti jau du kartus. Aukščiausiasis Teismas prokurorui bus paskutinis etapas. Nežinia, ar jis priims prokuroro apeliacinį skundą.

Penktadienio popietę P. Räsänen suomių advokatas Matti Sankamo portalui „CNE.news” teigė esąs „visiškai tikras”, kad Aukščiausiasis Teismas imsis nagrinėti bylą.

Paprastai Aukščiausiasis Teismas priima tik 6 proc. prašymų. Pasak M. Sankamo, P. Räsänen byla yra „pakankamai įdomi”, kad būtų nagrinėjama. „Šioje byloje keliami teisiniai klausimai yra nauji ir svarbūs. Esu visiškai tikras, kad Teismas jais domisi”. Aukščiausiasis Teismas jau anksčiau yra priėmęs sprendimų dėl religinių pasisakymų, sako advokatas. „Tačiau šioje byloje religinė kalba paliesta susiejant ją su konkrečių grupių diskriminacija. Tai nauja.”

M. Sankamo tikisi, kad teismas nuspręs, ar imtis bylos, ar ne, iki gegužės vidurio. Po to prasidės pati byla. „Mums pasisektų, jei galutinį nuosprendį gautume šiais metais. Tačiau labiau tikėtina, kad 2025 m. pavasarį”. Kalbant apie procedūrą, teismas yra laisvas, kaip vykdyti teismo procesą. Kaip kalbėjo Suomijos parlamentarės gynėjas, „jie gali nuspręsti surengti viešą posėdį, kaip jau du kartus matėme anksčiau. Tačiau teismas taip pat gali nuspręsti nerengti šio viešo posėdžio”.

Pernai lapkritį apeliacinis teismas atleido P. Räsänen nuo visų kaltinimų. Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai prokuroras apskundė Helsinkio apygardos teismo 2022 m. nuosprendį.Ši krikščioniškų įsitikinimų ir žodžio laisvės byla, nuskambėjusi ir už Suomijos ribų, yra susijusi su 2019 m. vasarą socialinėje žiniasklaidoje paskelbtomis šalies parlamentarės P. Räsänen žinutėmis, kuriose ji Suomijos Liuteronų Bažnyčios prašė nutraukti paramą Helsinkio gėjų paradui. Parlamento narės ir buvusios vidaus reikalų ministrės teigimu, homoseksuali praktika pažeidžia Biblijos gaires. Tačiau prokuroras teigia, kad tai yra tiesioginė homoseksualių asmenų diskriminacija.

Dalis kaltinimų taip pat pareikšti liuteronų vyskupui Juhanai Pohjolai, nes jis išleido P. Räsänen knygelę apie krikščionišką požiūrį į lytiškumą.

 

Šaltinis: Laikmetis.lt