Ketvirtadienį, vasario 16 d., Birmingemo magistratų teisme Isabel Vaughan-Spruce (Izabelė Vogan Sprius), organizacijos „March for Life UK“ direktorė, kuri Jungtinėje Karalystėje buvo suimta už tylią maldą viešoje vietoje, buvo pripažinta nekalta dėl visų jai pateiktų kaltinimų. Kartu su ja teisiamųjų suole sėdėjo ir taip pat buvo pripažintas nekaltu katalikų kunigas tėvas Seanas Goughas (Šonas Gufas).

Kunigas buvo kaltinamas dėl viešos maldos ir ant savo automobilio užklijuoto už gyvybę pasisakančio lipduko.

Kaltinamieji dėkoja už palaikymą viso jiems nemalonaus proceso metu.

„Akivaizdu, kad tai puiki žinia, tačiau nei Isabel, nei tėvas Goughas neturėjo patirti tokių sunkių išbandymų, – savo pranešime rašo Caroline Farrow (Karolina Farau), „CitizenGO“ atstovė.

Ji džiaugiasi: „Dėl šios pergalės Birmingemo policijai bus daug sunkiau pateikti kaltinimus visiems, kurie, kaip manoma, meldžiasi viešoje vietoje, tačiau iki to niekada neturėjo būti prieita“. Jo nuomone, niekas neturėtų būti tardomas vietos policijos dėl savo minčių.

Kartu primenama apie situaciją šalyje: „Izabelė ir tėvas Seanas buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn pagal vietos tarybos įgyvendintus įstatymus, tačiau parlamentas vis dar svarsto, ar įvesti visuotinio cenzūravimo zonas prie visų Anglijos abortų įstaigų“.

Be kita ko organizacijos atstovė informuoja: „Šiuo metu parlamente svarstoma Viešosios tvarkos įstatymo projekto pataisa neleistų niekam bandyti ,paveikti’ sprendimo 150 m atstumu nuo abortų centro. Asmenims, pripažintiems kaltais dėl šio pažeidimo, būtų taikomos neribotos baudos. Daugelis patirties turinčių abortų šalininkų nepritaria šiai priemonei, nes pripažįsta, kad ji kėsinasi į pilietines laisves“.

Laiške išreiškiamas nuogąstavimas: „Gąsdina tai, kad policija dabar gali tardyti žmones apie jų mintis, kunigai gali būti suimti už maldą viešoje vietoje, o keliaujant per tam tikras Jungtinės Karalystės vietoves reikalaujama nuo automobilių ar asmeninio turto nuimti visus už gyvybę pasisakančius lipdukus“.

„CitizenGO“, kaip pranešama, toliau vykdo kampaniją Adamo Smitho-Konnoro (Adamo Smito Konoro), nubausto už tai, kad tyliai meldėsi netoli vietos, kur buvo abortuotas jo sūnus. Taip pat vykdoma kampanija prieš buferines abortų klinikų zonas šalyje.

„Džiaugiamės, kad tiek Izabelė, tiek tėvas Seanas buvo išteisinti, tačiau vargu ar tai bus istorijos pabaiga. Ir toliau visais įmanomais būdais remsime visus, kurie yra persekiojami už tai, kad naudojasi savo religinėmis laisvėmis ir meldžiasi viešai. Tuo tarpu labai dėkojame už jūsų paramą Izabelei“, – padėka užbaigiamas organizacijos laiškas.

Šaltinis: Laikmetis.lt