Dviem garsiems Suomijos krikščionims ruošiantis stoti prieš teismą dėl Biblijos mokymų apie santuoką ir lytiškumą, 16 JAV įstatymų leidėjų grupė kreipėsi į J. Bideno administraciją, prašydama juos apginti.

Suomijos parlamento narei Päivi Räsänen (Paivi Rasenen) ir liuteronų vyskupui Juhana Pohjola gresia pakartotinis teismo procesas dėl kaltinimų „neapykantos kalba“, grindžiamų jų komentarais apie Bibliją ir Liuteronų Bažnyčios mokymą apie homoseksualumą.

Iš pradžių teismas atmetė abiem kaltinimus, tačiau prokurorai apskundė šį sprendimą ir rugpjūčio 22 d. abu jie bus teisiami iš naujo.

Už neapykantą kurstančių kalbų įstatymų pažeidimus gali būti skiriama iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė ir piniginės baudos.

Pranešama, kad prokuratūra reikalauja dešimčių tūkstančių eurų baudų, tačiau tiksli jų suma nėra aiški.

Šešiolikos narių koalicija, kuriai vadovauja Teksaso valstijos respublikonas Chipas Roy (Čipas Rojus), prašo JAV ambasadoriaus Suomijoje Douglaso Hickey (Daglaso Hikio) ir JAV ambasadoriaus ypatingiems pavedimams tarptautinės religijos laisvės klausimais Rashado Hussaino (Rašado Huseino) „toliau kelti susirūpinimą“ dėl šio „teisinio išpuolio“ prieš du Suomijos krikščionis.

„Nė vienas amerikietis, nė vienas suomis ir nė vienas žmogus neturėtų susidurti su teisiniu persekiojimu už tai, kad paprasčiausiai išpažįsta savo religinius įsitikinimus“, – įstatymų leidėjai rašo savo laiške.

Suomijos prokurorai 2022 m. pateikė kaltinimus dviem liuteronams dėl tariamų neapykantos kalbos pažeidimų, kurie, kaip nustatė prokurorai, „galėjo sukelti nepakantumą, panieką ir neapykantą homoseksualams“.

Kaltinimuose Räsänen teigiama, kad ji pažeidė neapykantos kalbos įstatymus, kai 2004 m. parašė brošiūrą apie liuteronų mokymą apie lytiškumą, gynė šį mokymą 2019 m. radijo debatuose ir paskelbė tviterio žinutę, kurioje kritikavo liuteronų dalyvavimą gėjų parade, cituodama Biblijos eilutę. J. Pohjola kaltinamas dėl P. Räsänen parašytos brošiūros publikavimo.

Šaltinis: Laikmetis.lt