JAV Federalinis teismas nurodė skrydžių bendrovei „Southwest Airlines“ grąžinti skrydžio palydovei darbą po to, kai ji buvo atleista dėl to, kad nenorėjo mokėti profsąjungos mokesčių, skirtų prieš gyvybę nukreiptoms veikloms finansuoti.

Nacionalinis teisės į darbą teisinis fondas pranešė, kad Teksaso teismas nusprendė, jog „Southwest Airlines“ privalo grąžinti į darbą dar 2017 m. kovo mėn. atleistą skrydžio palydovę Charlene Carter (Šarleną Karter).

Šią vasarą C. Carter buvo priteista 5,1 mln. dolerių (virš 4,8 mln. eurų) kompensacija po to, kai teismas nustatė, kad oro linijų bendrovė ir Amerikos transporto darbuotojų sąjungos skyrius, kuriam ji priklausė, neteisėtai atleido ją iš darbo, moteriai nesutikus, jog profsąjungos nario mokestis būtų naudojamas profsąjungos atstovams vežti į Moterų eitynes (angl. Women’s March).

C. Carter, kuri teigia esanti krikščionė, nepritarė profsąjungos mokesčiams, skirtiems 2017 m. sausio mėn. eitynėms Vašingtone finansuoti. Eitynes tuomet rėmė Planuotos tėvystės organizacija.

Keliuose socialinės žiniasklaidos pranešimuose C. Carter rašė, kad prieštarauja, jog profsąjungos mokesčiai būtų naudojami profsąjungos pareigūnams siųsti į prieš gyvybę pasisakančias eitynes.

Tuomet moteris nusiuntė elektroninį laišką profesinės sąjungos pirmininkei, kuriame nurodė, kad remia nacionalinį teisės į darbą įstatymą. Vėliau moteris buvo pakviesta į susitikimą aptarti feisbuke matytų jos įrašų. Netrukus amerikietė buvo atleista iš darbo.

Šaltinis: Laikmetis.lt