Krikščionis profesorius, kurį Ohajo (JAV) universiteto vadovai grasino nubausti už atsisakymą vartoti vieno translyčio studento pageidaujamus įvardžius, po kelerius metus trukusio bylinėjimosi užsitikrino teisę nevartoti įvardžių, prieštaraujančių jo giliems religiniams įsitikinimams.

Šonio (angl. Shawnee State University) valstybinio universiteto filosofijos profesorius Nickas Meriwetheris (Nikas Meriveteris) pagaliau pasiekė susitarimą su universiteto vadovais, pagal kurį universitetas sutiko sumokėti 369 878 eurų kompensaciją ir advokatų honorarus, kaip pranešė jo teisininkų komanda iš „Laisvės gynimo aljanso“ (angl. Alliance Defending Freedom).

Organizacijos teigimu, abipusiu susitarimu panaikinami visi reikalavimai N. Meriwetheriui vartoti studentų pageidaujamus įvardžius, kurie gali prieštarauti jų biologinei lyčiai.

Be to, universitetas, kaip pranešama, sutiko atšaukti 2018 m. birželio mėn. profesoriui skirtą rašytinį įspėjimą.

Organizacijos advokatai pateikė savanorišką bylos nutraukimą.

„Profesorius Meriwetheris iš visų jėgų stengėsi prisitaikyti prie savo studentų ir su visais elgtis oriai ir pagarbiai, tačiau universitetas jį nubaudė, nes jis nenorėjo pritarti ideologijai, kuri, jo manymu, yra klaidinga“, – pareiškime teigė profesorių ginančios organizacijos atstovas.

„Džiaugiamės, kad universitetas pripažino, jog Pirmoji pataisa garantuoja daktarui Meriwetheriui – ir kiekvienam kitam amerikiečiui – teisę kalbėti ir elgtis pagal savo tikėjimą ir įsitikinimus.“

Universitetas neigia, kad su N. Meriwetheriu buvo netinkamai elgiamasi, o susitarimą apibūdina kaip „finansinį sprendimą“.

„Mes ir toliau palaikome studento teisę į mokymosi aplinką be diskriminacijos, taip pat dėstytojų, lankytojų, studentų ir darbuotojų teisę laisvai reikšti savo idėjas ir įsitikinimus“, – sakoma universiteto pareiškime.

„Šios bylos eigoje tapo aišku, kad byla buvo naudojama siekiant įgyvendinti skaldančias socialines ir politines darbotvarkes, o tai kainavo universitetui ir jo studentams. Šias išlaidas geriau išleisti vykdant valstijos misiją – teikti paslaugas mūsų studentams, šeimoms ir bendruomenei.“

2018 m. biologiškai vyriškos lyties translytė studentė pateikė skundą prieš N. Meriwetherį, kai profesorius į studentę kreipėsi vyriškais įvardžiais, nors studentė save identifikavo kaip moterį.

Universitetas padarė išvadą, kad profesorius, atsisakydamas vartoti studentės pageidaujamus įvardžius, sukūrė priešišką klasei aplinką. Mokyklos pareigūnai pagrasino profesorių nubausti, jei šis toliau nepaisys studentų pageidavimų.

2018 m. lapkritį N. Meriwetheris pateikė ieškinį prieš universitetą, teigdamas, kad buvo pažeistos jo Konstitucijos saugomos žodžio ir religijos laisvės.

Šaltinis: Laikmetis.lt