Kalifornijoje (JAV) vaikų priežiūros darbuotoja padavė į teismą savo buvusį darbdavį po to, kai moteris buvo atleista iš darbo dėl religinių priežasčių. Ji atsisakė skaityti vaikams knygas, kuriose vaizduojamos tos pačios lyties poros.

Nelli Parisenkova (Neli Parisenkova), anksčiau dirbusi „Bright Horizons“ vaikų centre Studio Sityje, ketvirtadienį pateikė skundą Kalifornijos aukštesniajam teismui.

Ieškinyje teigiama, kad ji ketverius metus dirbo „Bright Horizons“, žinojo apie centre esančias knygas, tačiau nebuvo verčiama jų skaityti.

Balandžio mėn. vietos direktorė Katy Callas (Keiti Kalas), kuri yra lesbietė, sužinojo apie Parisenkovos įsitikinimus, jiems nepritarė ir galiausiai atleido.

„Parisenkova oficialiai kreipėsi į ,Bright Horizons’ su prašymu suteikti religines sąlygas, atitinkančias jos ankstesnį neoficialiai patenkintą prašymą. ,Bright Horizons’ atsakė kategoriškai atmesdama tą prašymą“, – teigiama ieškinyje.

Taip pat priduriama: „,Bright Horizons’ nesileido į jokias derybas ir visiškai nebandė nustatyti, ar būtų galima pasiekti protingą sprendimą. Vietoj to, buvo išleista patariamoji atmintinė su melagingais teiginiais, nutrauktos mokytojos gyvybės draudimo išmokos, pareikalauta, kad mokytoja baigtų perkvalifikavimo kursus lytinės įvairovės klausimais bei ją paraginta palikti iš pareigų. Ponia Parisenkova negalėjo grįžti į darbą be pritaikytų sąlygų, todėl ,Bright Horizons’ atleido ją iš darbo“.

Ieškinyje kompanijai ir jos darbuotojams pateikiami keli kaltinimai, įskaitant neteisėtą persekiojimą, nesugebėjimą užkirsti kelio diskriminacijai ir priekabiavimui, priekabiavimą dėl religijos, neteisėtą atleidimą iš darbo ir t. t.

N. Parisenkovos atstovas sako, kad, jo nuomone, tai „akivaizdus atvejis, kai vienas didžiausių šalyje vaikų priežiūros darbdavių taiko antireliginę darbo vietos politiką, skatinančią mažų vaikų indoktrinaciją pagal LGBT darbotvarkę“.

„K. Callas pasikvietė Nelli į savo kabinetą, įnirtingai jos klausinėjo, pasakė, kad jei ji nenori pritarti lytinei įvairovei, tai ne ta vieta, kurioje ji turėtų dirbti, įteikė jai administracinių atostogų atmintinę, palydėjo ją į lauką su apsaugos darbuotoju ir paliko ten karštyje be jokio transporto“, – sakė ji.

„Dėl to Nelli buvo priversta 20 minučių eiti pėsčiomis per karštį ir 45 minutes laukti transporto, o kitas dvi dienas kentė išsekimą nuo karščio. Ji bijojo grįžti į darbą.“

1986 m. įkurta „Bright Horizons“ yra tarptautinė vaikų priežiūros organizacija, turinti šimtus padalinių ir galinti pasigirti daugiau nei 26 tūkst. darbuotojų.

Bėgant metams „Bright Horizons“ dažnai reiškė paramą LGBT judėjimui, laikydama tai bendrų pastangų skatinti lytinę įtrauktį ir įvairovę dalimi.

Šaltinis: Laikmetis.lt