Krikščionė mokytoja, siekianti teisminės peržiūros, teigia, kad buvo atleista iš darbo po to, kai pradinė mokykla, kurioje ji dirbo, neatsižvelgė į jos susirūpinimą dėl lytį keičiančio vaiko apsaugos.

Pasak Krikščioniškojo teisės centro (CLC), mokytojai buvo pasakyta, kad nė vienas iš mokyklos vaikų ar jų tėvų neturi žinoti biologinės vaiko lyties.

Krikščionių mokytojai, kurios pavardės dėl teisinių priežasčių nurodyti negalima, buvo uždrausta mokykloje reikšti savo krikščioniškus įsitikinimus ar požiūrį į translytiškumo žalą ir pasakyta, kad jei ji nepatvirtins vaiko lyties keitimo, sulauks pasekmių.

Vietos valdžios institucijos ir Anglikonų Bažnyčios vyskupija palaikė mokyklos poziciją.

Pasinaudojusi teisine konsultacija ir pasidalijusi savo nuogąstavimais dėl vaiko apsaugos, mokytoja buvo atleista iš darbo už šiurkštų nusižengimą ir apie tai pranešta Mokytojų reguliavimo agentūrai (TRA). Mokytoja teigė, kad buvo išvesta iš patalpų, nesuteikus jai galimybės net atsisveikinti su savo klase.

Šį mėnesį vyksiančiame leidimo nagrinėjimo posėdyje ji įrodinės, kad vietos valdžia ir mokykla nuolat nevykdė savo pareigų pagal Švietimo įstatymo (2002 m.) 175 straipsnį, kuriame reikalaujama, kad mokyklos elgtųsi taip, kad skatintų vaikų apsaugą ir gerovę.

Prieš posėdį ji sakė, kad mokytojai „verčiami mokyti vaikus melo“.

„Man buvo pasiūlyta rinktis: arba eiti prieš savo sąžinę ir daryti tai, kas, mano manymu, padarytų ilgalaikės žalos pažeidžiamam vaikui, arba prarasti karjerą“, – sakė ji.

„Remdamasi moksliniais įrodymais, savo krikščioniškais įsitikinimais ir širdį draskančiomis buvusių translyčių istorijomis, negalėjau sąmoningai dalyvauti žalojant vaiką. Šių veiksmų imuosi todėl, kad man labai rūpi vaikai. Tai ne dėl to, kad įrodyčiau, jog esu teisi, o dėl rimtą nelaimę patiriančio vaiko saugumo“, – sakė ji.

Ji pridūrė: „Mokytojai yra atgrasomi nuo abejonių dėl translyčių patvirtinančios politikos, kai įrodymai rodo, kad faktinis tokio požiūrio rezultatas yra rimtas pavojus vaikų gerovei. Reikia stengtis, kad pažeidžiami vaikai visoje šalyje būtų apsaugoti nuo ilgalaikės psichinės, emocinės ir negrįžtamos fizinės žalos, kurią jiems daro ši pavojinga ideologija“.

Mokytoja įsitikinusi: „Turėtume skatinti vaikus suprasti, kokie nuostabūs yra jų kūnai, o ne vesti juos negrįžtamos žalos keliu“

Krikščioniškojo teisės centro vadovė Andrea Williams (Andrėja Viljams) įspėjo, kad translyčių ideologijos patvirtinimas tampa „visuomenės sveikatos krize“ Didžiosios Britanijos mokyklose, ir kad krikščionims, kurie atsisako prieštarauti savo sąžinei, gresia draudimas mokyti.

„Maloni mokytoja, kuri elgėsi geranoriškai, norėdama pareikšti susirūpinimą dėl probleminio vaiko, laikydamasi tinkamų apsaugos procedūrų buvo apšaukta atpirkimo ožiu ir nutildyta, – sakė ji. – Taip atsitiko todėl, kad jos susirūpinimas atskleidė, kokią žalą mūsų mažiems vaikams mokyklose daro translyčių ideologija“.

 

Šaltinis: Laikmetis.lt