Jutubas uždraudė norvegų „Kanal 10″ vaizdo įrašų programą „Mes meldžiamės už jus“. Pasak platformos, jie pažeidžia platformos gaires ir priklauso „internetinio šlamšto, apgaulingos praktikos ir sukčiavimo“ kategorijai.

 

„Praėjusios savaitės pirmadienį mums buvo pranešta, kad jei ir toliau transliuosime maldų vaizdo įrašus, jutubas mus užblokuos. Tai reiškia, kad jie nutrauks viso mūsų kanalo platformoje veiklą, – „Dagen“ sako Øyvindas Ryggas, „Kanal 10″ generalinis direktorius.

„Kanal 10″ maldos vaizdo įrašai transliuojami kas savaitę. Tiesioginės transliacijos metu du vedėjai sėdi studijoje ir meldžiasi už problemas, kuriomis žiūrovai pasidalina paskambinę. Pasak Ryggo, programa suteikia galimybę klausytojams melstis už minėtas temas gyvai. Jos gali būti įvairios – nuo santykių problemų iki ligų ir finansinių sunkumų. Ryggas sako, kad programoje taip pat nėra jokių ekonominių interesų.

Tai, kad jutubas blokuoja vaizdo įrašus, kurie praktiškai niekuo nesiskiria nuo to, „kas kiekvieną savaitę vyksta bendruomenėse, maldos ir Biblijos grupėse visoje šalyje“, Ryggsą gąsdina.

„Mane tai gąsdina, – sakė jis žurnalistams. – Mes jaučiamės diskriminuojami, nes meldžiamės už žmones. Jie mano, kad užsiimame šarlatanizmu (medicinine praktika be profesinio išsilavinimo ar leidimo, – red. past.), bet taip nėra.“

Savo svetainėje jutubas sukčiavimą apibrėžia kaip „turinį, kuriame pateikiami nerealūs pažadai, pavyzdžiui, kad žiūrovai gali greitai uždirbti pinigų arba kad stebuklingas gydymas gali išgydyti lėtines ligas“.

Tačiau, pasak kanalo „Mes meldžiamės už jus“ generalinio vadybininko, vedėjai niekada neapsimeta, kad gydo žmones.

„Mes tikime tuo, kas Biblijoje parašyta apie išgydymą, tačiau Dievo vardu nieko nežadame. Vadovaujamės tik Biblija ir klasikine krikščionybe. Jutubas riboja vieną iš pasaulyje natūraliausių dalykų žmonėms, kuriems reikia pagalbos“.

Kanalas kreipėsi į platformą, kad ši pakeistų savo sprendimą, tačiau kol kas nesulaukė jokio atsakymo į savo prašymą. Platformos elektroniniame laiške rašoma, kad sprendimas yra galutinis. Be to, platforma negali paaiškinti, koks konkrečiai teiginys sudaro draudimo pagrindą, nes vaizdo įrašas yra ištrintas.

 

Šaltinis: laikmetis.lt