Kanados slaugytojos, viešai palaikiusios rašytojos J. K. Rowling nuomonę apie lyties tapatybės ideologijos žalą moterims ir vaikams, elgesys bus svarstomas nacionalinėje medicinos taryboje. Moteris gali netekti darbo.

Amy Hamm (Eimi Ham), vieniša mama ir slaugytoja iš Vankuverio, yra Kanados moterų lyčių teisių organizacijos (caWsbar) – nepartinės organizacijos, kuri gina moterų interesus ir pripažįsta biologinę tikrovę, kad egzistuoja tik dvi lytys: vyrai ir moterys – įkūrėja.

Žurnale „Quillette“ paskelbtame straipsnyje Hamm teigė, kad nuo 2016 m. rašo ir kalba apie, jos nuomone, žalingą lyties tapatybės ideologijos poveikį. Ji atvirai išreiškė savo nepritarimą pagal biologinę lytį vyrų apgyvendinimui moterų kalėjimuose ir kai kurių institucijų siekiui moteris vadinti „besilaukiančiais žmonėmis“ (angl. pregnant people) keliuose „The Post Millenial“ publikuotuose straipsniuose.

2020 m. reklaminiame stende A. Hamm taip pat palaikė Hario Poterio knygos autorę J. K. Rowling (Dž. K. Rouling), kuri išreiškė panašų susirūpinimą dėl lytinės tapatybės ideologijos poveikio moterims.

Rašytoja taip pat išreiškė susirūpinimą dėl sparčiai didėjančio jaunų merginų, teigiančių, kad yra translytės, skaičiaus. Panašiai rašytoja baiminasi, kad moterų ir mergaičių vadinimas „menstruatorėmis“ arba „žmonėmis su vulva“ redukuoja jas į tam tikrą „kostiumą“, kurį dėvi vyrai.

A. Hamm laukia keli posėdžiai Britų Kolumbijos slaugytojų ir akušerių kolegijoje (toliau – BCCNM), kuris nuo 2020 m. lapkričio mėn. atlieka tyrimą.

Pirmasis posėdis įvyko birželį, o antrasis trijų dienų posėdžių rinkinys vyko nuo praėjusio trečiadienio iki penktadienio. Likusieji klausymai numatyti spalio 24-27 d.

Kaip trečiadienį pranešė „The Post Millennial“, kolegijos teisinis patarėjas Michaelas Seabornas (Maiklas Sibornas) pabrėžė, kad posėdžio tikslas – nustatyti, ar Hammas padarė „įžeidžiančių pareiškimų“ apie translyčius asmenis.

Slaugytojos advokatė teigė, kad tai nėra „įprastas drausminis posėdis“. Ji pažymėjo, kad per 10 metų A. Hamm nė karto nebuvo sulaukusi pacientų skundo dėl jos.

„Mes čia susirinkome dėl to, kad jos priežiūros institucija kaltina ją tuo, kad ji socialinėje žiniasklaidoje pateikė, jų teigimu, diskriminacinius ir įžeidžiančius komentarus apie transseksualius asmenis“, – sakė advokatė.

M. Seabornas teigė, kad A. Hamm kompetencija nekelia rūpesčių, o byla susijusi su jos „elgesiu ne tarnybos metu“. Jis teigia, kad nesiekiama apriboti jos teisės į žodžio laisvę, tačiau tvirtina, kad tokie pareiškimai, kai ji yra slaugytoja, kelia problemų.

„Svarbu pabrėžti, kad nesiekiame, jog ponia A. Hamm nutylėtų apie transseksualus ar bet kokį kitą klausimą. Teigiame, kad yra teisiškai apibrėžtos reguliuojamos profesijos atstovo žodžio ribos“, – sakė jis.

Kaip A. Hamm pažymėjo balandžio mėn. žurnale „Quillette“ paskelbtame straipsnyje, J. K. Rowling reklaminis stendas paskatino du BCCNM narius pasiskųsti organizacijai ir apkaltinti ją „transfobija“ bei nesugebėjimu „teikti saugią, nesmerkiančią priežiūrą transseksualiems ir skirtingų lyčių pacientams“.

Po šešių mėnesių BCCNM nusiuntė A. Hamm daugiau nei 300 puslapių „tyrimo medžiagos“, kurioje išreiškė nuogąstavimus, kad slaugytoja pritaria rašytojos „transfobiškoms pažiūroms“. BCCNM atsiųstoje medžiagoje buvo jos straipsniai ir įrašai socialinėje žiniasklaidoje, taip pat keli klausimai, į kuriuos tikėtasi, kad slaugė atsakys.

„Vyrai nėra moterys. Žmonės yra dimorfinė rūšis. Moterys ir vyrai biologiškai skiriasi vieni nuo kitų“, – tvirtino A. Hamm pareiškime, kurį kolegijai pateikė jos advokatas. Dėl šių skirtumų moterys ir merginos turi lyties pagrindu grindžiamas teises, – tęsė ji. – Šioms teisėms kyla grėsmė. Tokia yra tiesa. Tai visada buvo tiesa. Už tiesos sakymą neturėtų būti baudžiama“.

Šaltinis: Laikmetis.lt