Konservatyvių pažiūrų amerikietė krikščionė studentė pateikė federalinį ieškinį dėl vieno Ilinojaus universiteto darbuotojų, kurie pažeidė jos pilietines, religines ir žodžio laisvės teises. Studijų metu jos trims kursiokams dėl studentės religinių ir politinių įsitikinimų buvo uždrausta bendrauti su studente.

Maggie DeJong (Megi Dejang), dabar jau buvusi Pietų Ilinojaus universiteto absolventė, teigia, kad bendramoksliai pranešė apie ją universiteto darbuotojams po to, kai ji viešai išreiškė savo konservatyvias pažiūras į krikščioniškąjį tikėjimą ir politiką savo socialinės žiniasklaidos paskyrose ir dalinosi jomis bendraudama su bendramoksliais meno studijų metu.

26 metų DeJong buvo studijavo meno terapiją ir neseniai baigė šias studijas.

Civiliniame ieškinyje teigiama, kad ji studijų metu dažnai dalijosi savo nuomone politinėmis ir religinėmis temomis savo socialiniuose tinkluose, privačiose žinutėse bendraudama su kitais studentais bei dalyvaudama universiteto diskusijose.

Politinės temos apėmė tokias temas kaip rasė, „Black Lives Matter“ judėjimą, baudžiamojo teisingumo sistemą, COVID-19 suvaržymus, marksizmą ir cenzūrą.

Ieškinyje teigiama, kad DeJong konservatyvi ir krikščioniška pozicija šiomis temomis skyrėsi nuo universiteto programos, kurią ji buvo pasirinkusi, dėstytojų ir studentų pozicijos.

DeJong atstovauja advokatai iš „Laisvės gynimo aljanso“ (Alliance Defending Freedom), garsios konservatyvios krikščionių teisinės gynimo grupės, laimėjusios ne vieną religijos laisvės bylą JAV Aukščiausiajame Teisme.

„Užuot priėmę įvairias ideologines perspektyvas, universiteto darbuotojai pasiryžę priversti savo absolventus galvoti ir kalbėti lygiai taip pat kaip jie galvoja arba tylėti. Jie baus kiekvieną, kuris nesilaikys nustatytos tvarkos“, – teigia merginos gynėjai.

„Maggie visada pagarbiai dalijosi savo religinėmis ar politinėmis pažiūromis, o tai daryti turi teisę kiekvienas studentas“, – sako jie.

Universiteto darbuotojai merginai grasino drausminėmis priemonėmis, jei ši pažeis draudimą bendrauti su kitais trimis studentais.

Universitetas išsiuntė elektroninį laišką daugiau nei 30 studentų, kuriame pranešė, kad dėl DeJong atliekamas tyrimas, ir apkaltino studentę „netinkamu elgesiu“ ir „netinkamais veiksmais“.

„DeJong patyrė nemigą, nerimą, kentėjo krūtinės skausmus, jautė liūdesį, neteko apetito, jai krito svoris, sutriko koncentracija, buvo padaryta žala jos reputacijai ir sukelta grėsmė neturėti darbo ir pajamų“, – teigiama ieškinyje.

Mokyklos pareigūnai atšaukė draudimą bendrauti praėjus kelioms dienoms po to, kai gavo DeJong advokatų laišką su reikalavimu nutraukti draudimą studentams su ja bendrauti.