Krikščionis kepyklos savininkas iš JAV apskundė 2021 m. teismo priimtą sprendimą, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu dėl translyčių diskriminacijos. Amerikietis atsisakė iškepti tortą, skirtą lyties keitimo šventei.

Jackas Phillipsas (Džekas Filipsas), „Masterpiece Cakeshop“ tortų kepyklos Kolorade savininkas, atsisakė pagaminti translyčių vėliavos spalvų – rožinės ir mėlynos – tortą. Užsakymą dar 2017 m. pateikė Denveryje gyvenanti translytė teisininkė Autumn Scardina (Otum Skardina), kuri neseniai buvo pakeitusi lytį.

Praėjusiais metais teismas nustatė, kad J. Phillipsas pažeidė Kolorado antidiskriminacinį įstatymą, atsisakęs priimti užsakymą dėl A. Scardinos lyties statuso.

Prašo panaikinti nepalankų sprendimą

Šią savaitę J. Phillipsas su savo advokatais iš Laisvės gynimo aljanso vėl kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti jam nepalankų 2021 m. sprendimą ir apginti jo teisę į žodžio laisvę.

Niekas neturėtų savo darbu būti verčiamas išreikšti žinią, pažeidžiančią žmogaus įsitikinimus ir sąžinę, sako aljanso vyresnysis patarėjas Jake’as Warneris (Džeikas Vorneris), atstovavęs kaltinamąjį.

Žodžio laisvė skirta visiems, sako teisininkas.

Advokatas netgi pažadėjo dar kartą paduoti Jake’ą į teismą, jei byla dėl kokios nors priežasties bus nutraukta.

„Konstitucija saugo kiekvieno amerikiečio laisvę reikšti idėjas, net jei valdžia su tomis idėjomis nesutinka“, – sako kaltinamojo atstovas.

Kepyklos savininkas J. Phillipsas anksčiau pasiekė dalinę pergalę Aukščiausiajame Teisme po to, kai 2012 m. atsisakė tos pačios lyties užsakovams iškepti vestuvių tortą.

Aukščiausiasis Teismas nustatė, kad, Kolorado valstijai jį nubaudus, buvo pažeistos Pirmosios pataisos teisės.

 

Šaltinis: laikmetis.lt