Ne pelno siekiančios krikščionių persekiojimo stebėsenos organizacijos, stebinčios priešiškumą tikėjimui ir laisvei užsienyje, pirmininkas perspėjo, kad Amerikoje ir Vakaruose per mažai krikščionių žino, kaip tokios tendencijos pasireiškia namuose.
„Iš esmės mes esame varlės katilinėje, o burbulai vis kyla po mumis”, – „The Christian Post” sakė Vašingtone įsikūrusios organizacijos „International Christian Concern” (ICC) prezidentas Jeffas Kingas (Džefas Kingas).
„Pernelyg daug žmonių nėra politiškai sąmoningi, jie taip įpratę mąstyti apie tai, kaip viskas buvo, kad nesupranta, iš kur kyla šie burbulai, nes nesuvokia, kad jie yra ruošiami.”
ICC, kuri buvo įkurta 1995 m. siekiant ginti persekiojamą Bažnyčią visame pasaulyje, kalbėjo garsiai, ypač apie Staci Barber (Steisi Barber) bylą Teksase. Ji yra mokytoja, kovo mėnesį padavusi į teismą savo mokyklos rajoną netoli Hjustono po to, kai įstaigos direktorius tariamai papeikė ją už tai, kad ši praėjusį rugsėjį kartu su kitais dviem mokytojais meldėsi prie mokyklos vėliavos stiebo. Jie dalyvavo kasmetiniame tarptautiniame renginyje „See You At the Pole”.
Pasak Amerikos teisės ir teisingumo centro (angl. American Center for Law & Justice, ACLJ), mokyklos administratorius jai pasakė, kad mokytojams draudžiama melstis ten, kur mokiniai gali juos pamatyti ir panorėti prisijungti. Mokytojams buvo pasakyta, kad jie „negali melstis jokioje vietoje, kur būtų mokinių, net jei ši malda vyko prieš prasidedant mokslo dienai”, teigiama ieškinyje.
Anksčiau minėtai mokytojai buvo uždrausta įkurti universiteto miestelio organizacijos „Studentai už Kristų” skyrių, o mokyklos taryba įvedė politiką, įpareigojančią „darbuotojus nei propaguoti, nei slopinti religiją”.
Darbuotojai negali skatinti, vadovauti ar dalyvauti su mokymo programa nesusijusių mokinių grupių religinėje veikloje”, – teigiama gairėse, kurios, ACLJ teigimu, yra „akivaizdžiai antikonstitucinės”, pasakoja „Christian Broadcasting Network”.
J. Kingas sakė CP, kad mokytojos Barber atvejis „parodo, kaip giliai mokyklų tarybos ir net direktoriai nežino, kokias teises žmonėms suteikia Konstitucija”, tačiau jis teigė, kad jos situacija rodo platesnį priešiškumą krikščionims JAV visais lygmenimis.
Jis taip pat įspėjo, kad tos pačios tendencijos, kurias jo pelno nesiekianti organizacija stebi ir prieš kurias pasisako užsienyje, vis labiau ryškėja istoriškai laisvose Vakarų pasaulio valstybėse, įskaitant Jungtines Valstijas. Jis nurodė korumpuotą, sudėtingą teisminį procesą ir gausėjančius neapykantos kalbos įstatymus kaip pagrindinius puolimo prieš krikščionių įsitikinimus veiksnius.
Diktatoriai ir despotai iš vienos pusės žada religinę laisvę, o iš kitos pusės faktiškai reikalauja, kad religingi piliečiai savo nuomonę pasilaikytų sau ir neviešintų jos viešojoje erdvėje, aiškino J. Kingas.
„Jei tai skamba pažįstamai, tam yra priežastis, – sakė organizacijos vadovas. – Bendras vaizdas bei tai, ką žmonės turi suvokti, rodo kas vyksta čia, Vakaruose, ir ką siūlo ir bando prastumti daugybė krikščionybės nemėgstančių žmonių.”
Šalyse, kurių lyderiai yra nusiteikę priešiškai krikščionybės atžvilgiu, politiškai ginkluota teismų sistema atlieka svarbų vaidmenį slopinant kalbą ir verčiant krikščionis save cenzūruoti, kalbėjo J. Kingas. Jis paminėjo Indijos pavyzdį, kur krikščionys vis dažniau persekiojami, o jų bažnyčios niokojamos, nors šalies Konstitucijoje garantuojama religijos laisvė.