Rusijos pradėtas karas Ukrainoje skaudžiai palietė vaikus, kurių vaikystė jau visam laikui bus paženklinta, ne iš filmų matytų, bet realiame gyvenime patirtų, karo žiaurumų ir skaudžių netekčių.  Nuo karo Ukrainoje bėgančių ir Lietuvoje laikinai apsigyvenusių ukrainiečių didžiausią dalį sudaro motinos ir vaikai. Daugeliui vaikų, po patirtų karo žiaurumų, reikalinga ne tik materialinė, bet ypatingai ir psichologinė pagalba. Kauno arkivyskupijos Carito  „Vaiko gerovės instituto“ programa nuo 2022 m. birželio atvėrė vaikų dienos centro „Angelų palėpė“ duris būtent jiems – nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems 7-12 metų vaikams.

Į „Angelų palėpės“ centrą ukrainiečiai vaikai renkasi po pamokų. Kasdien jie čia gauna pietus ir pavakarius, žaidžia lauke, ruošia namų darbus, dalyvauja įvairiose veiklose. „Angelų palėpėje“ kiekvieną savaitės dieną ukrainiečių vaikams yra vedami psichologinės terapijos užsiėmimai, vyksta individualūs ir grupiniai pokalbiai su praktinėmis edukacinėmis ir kūrybinėmis užduotėlėmis, aptarimais. Centre jau dirba ir dvi ukrainietės: psichologė Natalija ir dviejų mažamečių vaikučių mama, ryte padedanti mokyklą lankantiems ir sunkumų turintiems globojamiems centro vaikams, negalintiems mokytis bendro lavinimo mokykloje.

Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga nusprendė prisidėti prie šios kilnios Kauno arkivyskupijos Carito iniciatyvos – padėti nuo karo nukentėjusiems vaikams iš Ukrainos, skirdama jos įgyvendinimui 5000 Eur iš 2022 m. gautų 0,6 proc.  gyventojų pajamų mokesčio.  Dėkojame savo rėmėjų bendruomenei už šią galimybę!

 

    

"Angelų palėpė" ukrainiečių vaikai