Taikos, ramybės ir artumo vakaras – Kūčios – daugeliui ukrainiečių, deja, tapo atskirties, vienatvės ir skausmo vakaru. Gyvenimas bendrabučiuose, bendro gyvenimo namuose, vienatvėje, atskirai nuo savo draugų ir artimųjų – toli gražu neprimena jaukių namų šilumos aplinkos. Deja, nemažai Lietuvoje nuo karo prisiglaudusių ukrainiečių Kūčių ir šv. Kalėdų laikotarpis būtent taip ir atrodo.

Gruodžio 24 d., Kūčių vakarą, VšĮ „Gravitas Schola“, kurioje mokosi 450 ukrainiečių vaikų ir VŠĮ „Domus solis“, globojantys per 150 ukrainiečių šeimų, sutelkė lietuvių šeimas ir ukrainiečius, gyvenančius Vilniuje, prie vieno bendro Kūčių stalo Švč. Mergelės Ramintojos Bažnyčioje.

„Artuma. Kai esi toli nuo savo artimųjų, toli nuo savo namų, toli nuo savo gyvenimo, kokį daugybę metų kūrei ir puoselėjai, trokšti tik vieno – būti šalia, būti savame rate. Kai esi toli nuo savęs paties, žmogiškas artumas ir Dievo artumas leidžia užsimiršti ir patirti Tą gilią ramybę. Ramybę, kuri gydo ir atgaivina viltį. Viltį, kad ten, kur viskas baigiasi, randasi pradžia. <…>. Šias Kūčias šventėme drauge su savo nauja, pagausėjusia šeima, kurioje darniai, tradiciškai, dalindamiesi kalėdaičiais laiminome vieni kitus: lietuviai ir ukrainiečiai. Gimsta nauja tradicija TULA= UA+LT. “ – rašoma šios idėjos iniciatorių VšĮ „Gravitas Schola” socialinio tinklo Facebook įraše.

Krikščionių profsąjunga džiaugiasi galėdama prisidėti prie šios kilnios iniciatyvos, skirdama susitikimo vaišėms bei kalėdinėms dovanoms ukrainiečių vaikams 1800 EUR, gautų iš šiais metais surinkto 0,6 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Dėkojame savo rėmėjų bendruomenei už šią galimybę.