Krikščionė Suomijos politikė, persekiojama dėl savo religinių įsitikinimų santuokos ir lytiškumo klausimais, įspėjo apie pavojų žodžio laisvei. Ji toliau teisme gina savo gilius tradicinius įsitikinimus, paremtus Biblija, primena „Christian Today“.

Buvusi Suomijos vidaus reikalų ministrė Päivi Räsänen (Paivi Rasenen) praėjusiais metais buvo išteisinta dėl visų jai skirtų kaltinimų dėl „neapykantos kalbos“ vienbalsiu teismo sprendimu. Jame buvo teigiama, kad „ne apygardos teismas turi aiškinti Biblijos sąvokas“.

Ji buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn po to, kai 2019 m. tviteryje, 2019 m. radijo debatuose ir 2004 m. lankstinuke pasidalijo savo tradicinėmis pažiūromis į santuoką.

Nepaisant to, kad krikščionė buvo išteisinta, Suomijos prokuratūra apskundė teismo nuosprendį, todėl Suomijos politikė P. Räsänen buvo priversta vėl grįžti į teismą ginti savo gilių įsitikinimų.

Pasakodama apie vis dar vykstančią teisinę kovą žurnale „The Critic“, P. Räsänen išreiškė susirūpinimą dėl to, kaip „neapykantos kalbos“ įstatymai Vakarų šalyse paskatino „raganų medžioklę“ prieš žmones, kurie laikosi „kitokių pažiūrų nei valstybės patvirtinta“.

Suomijos politikė įspėjo, kad jei tokie aukšto rango politikai kaip ji pati gali būti persekiojami už savo įsitikinimus, tai paprastų piliečių žodžio laisvei kyla dar didesnis pavojus.

Ji yra įsitikinusi, kad jei nelaimės paskutinio teisminio ginčo, panašių pasekmių gali tikėtis ir kiti žmonės, kurie pritaria jos įsitikinimams ir viešai juos reiškia, įskaitant dvasininkus.

„Netrukus sužinosime, ar mano krikščioniškų, Biblija pagrįstų, įsitikinimų reiškimas yra nusikalstami veiksmai šiuolaikinėje Suomijoje“, – sako krikščionė.

„Jei taip, gali būti, kad mano šalyje turėsime problemų dėl to, kad kas nors cituoja Bibliją ar pamokslauja iš jos“, – įspėja politikė.

Anot jos, netgi tie, kurie tik drįsta mesti iššūkį nusistovėjusiam labiausiai dominuojančios šių dienų ideologinės „bažnyčios“ mokymui, susiduria su problemomis.

Vakarų visuomenė, kaip pasirodo, dar nebaigė su ,eretikais’, sako parlamentarė.

P. Räsänen teigia, kad jei Suomijos prokuratūra laimės apeliaciją, žodžio laisvei iškils dar didesnis pavojus.

„Jei jie gali už tai, kad tvirtai laikosi to, kuo tiki, persekioti visuomenėje žinomus politikus, tai koks dar didesnis pavojus gresia paprastų piliečių, neturinčių galimybių kovoti, žodžio laisvei?“ – sako visame pasaulyje dėl žodžio ir tikėjimo laisvės gynimo išgarsėjusi suomė.

„Jūs galite nesutikti su mano krikščioniškais įsitikinimais dėl santuokos ir seksualumo. Tačiau jei žodžio laisvė nėra skirta visiems, tai ji nėra skirta niekam“, – pabrėžia tradicinių pažiūrų krikščionė.

„Galbūt šiandien į ugnį patenka tie, kurie laikosi mano įsitikinimų, bet jei mane gali pasodinti į kalėjimą už paprastą klausimą, nežinia, kokie klausimai gali būti uždrausti rytoj“, – įspėjo žymi Suomijos politikė, nuosekliai ginanti savo vertybes ir įsitikinimus.

Šaltinis: Laikmetis.lt