Ar kada nors galvojote, kad žodžio laisvė patiria spaudimą tik represiniuose režimuose? Pagalvokite dar kartą. Šokiruoja tai, kad šis spaudimas didėja ir Vakaruose.

Ši  nerimą kelianti tendencija akivaizdi buvusios Suomijos parlamento narės Päivi Räsänen byloje.

Ar galite įsivaizduoti, kad už savo įsitikinimų išsakymą  jums gali būti pateikti baudžiamieji kaltinimai ir iškelta byla?  Su tokia realybe šiandien susiduria Päivi, ir tai tiesioginis išpuolis prieš krikščionių teisę į žodžio ir saviraiškos laisvę.

Päivi yra tvirtai apsisprendusi ginti įsitikinimus ir, jei to prireiks, kovoti šioje kovoje iki pat aukščiausio teisinio lygio.

Šis akivaizdus puolimas, bandant užgniaužti laisvą žodį, yra nepriimtinas.

Teismo procesas prasidės rugpjūčio 31 d., ir mes kviečiame aktyviai palaikyti Päivi ir kartu kovoti už žodžio laisvę.

Päivi byla yra ne tik neteisinga, bet taip pat kelianti pavojų krikščioniškos nuomonės išsakymui ne tik Suomijoje, bet  ir Europos Sąjungoje bei už jos ribų.

Mes esame raginami apginti savo tikėjimą nuo priverstinės ideologijos, kurioje nėra vietos kitai nuomonei, ypač tokiomis temomis kaip lytis ir LGBT. Jums nesutikus su vyraujančia nuomone, patirsite asmenines bei profesines  pasekmes.

Tuo atveju, jei Päivi pralaimės teismo procesą,  tai gali turėti didelį neigiamą poveikį laisvos visuomenės gyvybingumui visoje Europos Sąjungoje. Kyla grėsmė mūsų teisei reikšti savo įsitikinimus ir mesti iššūkį vyraujančioms ideologijoms.

Tačiau viltis stipresnė. Päivi nėra viena, ir mes laimėsime. Byla vis dar gali būti nutraukta prieš pasiekiant Aukščiausiąjį Teismą, tačiau mums reikia jūsų balso, kad pasiektume pokyčių.

Svarbu nepavėluoti apsispręsti. Pasirašykite mūsų peticiją, raginančią Suomijos generalinį prokurorą nutraukti šią beprasmę bylą.

PETICIJĄ PASIRAŠYTI GALIMA ČIA