Lapkričio trečiąjį savaitgalį Palanga tapo traukos tašku visiems, kurie bando įsisąmoninti lyderystės reikšmę visuomenėje. Jau 14 -ąjį kartą vykusi Pasaulinė lyderystės konferencija (PLK) tapo rudens tradicija daugybei Bažnyčios aktyvo dalyvių, bendruomenių lyderių, verslo ir pilietinio sektoriaus veikėjų, kurių į Palangą suplaukė virš tūkstančio.

PLK – tai 2 dienų renginys, kuriame pasaulinio lygio vadovų pranešimai skamba video formatu, o Lietuvos lyderiai kalba gyvai. Beje, pastaroji aplinkybė ne tik šiam renginiui suteikia gyvumo, bet ir perkelia lyderystės idėją į labiau vietinį kontekstą. Pranešimus papildo meniniai ir muzikiniai pasirodymai, kontaktų ir įvairių iniciatyvų mugė bei praktinės diskusijos.

Šių metų pranešimų vedančioji mintis – pasitikėjimo svarba. Ko gero, nieko nuostabaus, nes jo deficitas visuomeniniuose ryšiuose itin jaučiamas. „Prisiminkite, kad komandinis darbas prasideda nuo pasitikėjimo. Vienintelis būdas tai padaryti – įveikti savo nepažeidžiamumo jausmą”, – teigė vienas iš pranešėjų Patrickas Lencionis. Būtent šis nepažeidžiamumas yra vienas veiksnių lemiančių dabartinį susiskaldymą.

Todėl PLK tvyranti neformalaus ekumenizmo atmosfera yra atsakymo į šį iššūkį bandymas. Jis būtinas kai kalbame apie Vakarų visuomenėse plintančias nutildymo kultūros, šeimos institucijos žlugdymo, lyties perkūrimo tendencijas, kurios buvo atidengtos pokalbyje su Lietuvos krikščionių darbuotojų profsąjungos pirmininku Audriumi Globiu. Krikščioniškos brolystės gestas buvo ir Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo ir veiksmingiausios Lietuvoje protestantų bendruomenės Miesto bažnyčios vyriausiojo pastoriaus Sauliaus Karoso apsikabinimas scenoje.

Renginio užkulisiuose buvo kalbama, kad PLK ateitis skendi miglose. Tačiau PLK populiarumas tarp mūsų šalies krikščionių liudija apie jo reikalingumą ir svarbą dabarties situacijoje.

 

Šaltinis: Laikmetis.lt