Remiantis nauja JAV Pew (Pju) tyrimų centro analize, pasaulyje padaugėjo šalių, kuriose persekiojami krikščionys.

 

Kaip teigiama ataskaitoje, 2021 m. krikščionys su persekiojimais susidūrė 160 šalių (vietoj 155 prieš metus). Išsami 190 šalių analizė taip pat parodė, kad nuo 2007 m., kai buvo pradėtas tyrimas, vyriausybių, taikančių įvairių formų religinę diskriminaciją, skaičius išaugo iki rekordinio – 183 šalių.

Tyrime, kuris buvo Pew-Templeton projekto “Global Religious Futures” dalis, nustatyta, kad prie religinių bendruomenių persekiojimo prisideda socialinė įtampa ir oficiali politika.

Krikščionys, būdami didžiausia pasaulyje religija, patiria įvairų persekiojimą – nuo fizinio smurto iki įžeidžiančių kalbų. Gauta pranešimų apie fizinius išpuolius ir turto niokojimą įvairiose pasaulio dalyse.

Ataskaitoje taip pat atkreiptas dėmesys į prieštaringą vyriausybių politiką religijos atžvilgiu: daugelis šalių finansuoja religines institucijas, tačiau kartu taiko ribojančius įstatymus ir persekioja religinius lyderius.

2021 m. vidutinis pasaulinis oficialių religijos apribojimų lygis išaugo, o tai rodo, kad religinė veikla griežčiau kontroliuojama. Tai, kad bendras vidutinis visų šalių indekso rodiklis padidėjo, kelia klausimų apie vyriausybių politikos religinių organizacijų atžvilgiu motyvus.

Tuo tarpu šis tyrimas tapo blaiviu priminimu apie sunkumus, su kuriais susiduria religinės grupės visame pasaulyje, ir apie būtinybę griežčiau saugoti religijos laisvę.

 

Šaltinis: Laikmetis.lt