Prancūzijos vyriausybė ėmėsi teisinių priemonių prieš tėvą Matthieu Raffray (Matjė Rafrė) už tai, kad jis homoseksualius santykius pavadino nuodėmingais, o homoseksualumą – „silpnybe”.

 

Kovo 15 d. Gerojo Ganytojo instituto, 2006 m. Romoje įsteigto „ginti ir skleisti katalikiškąją Tradiciją visomis jos formomis”, svetainėje rašoma, kad šios apaštališkojo gyvenimo draugijos kunigas instagrame paskelbė vaizdo įrašą, kuriame ragino tikinčiuosius kovoti su savo silpnybėmis.

Raffray komentavo, kad kiekvienas žmogus turi savo ginklų, kuriais gali kovoti, tačiau velnias įtikina žmones, kad kova „per sunki”, todėl beprasmiška priešintis.

Vaizdo įrašą pasmerkė įvairios LGBT lobistinės grupės, o vyriausybės ministrė Aurore Bergé (Oror Beržė), atsakinga už moterų ir vyrų lygybę bei kovą su diskriminacija, kunigo pasisakymus pavadino „nepriimtinais”.

Socialiniame tinkle „X” ji rašė, kad paprašė Tarpžinybinės delegacijos kovai su rasizmu, antisemitizmu ir neapykanta lesbietėms, gėjams, biseksualams ir transseksualams (DILCRAH) pranešti prokurorui apie įtariamą pažeidimą pagal Baudžiamojo kodekso 40 straipsnį. „Neapykantos akivaizdoje neketinu nieko praleisti pro ausis, kad ir kas tai būtų”, – pridūrė ji.

DILCRAH savo ruožtu „X” pareiškė, kad gavo ministrės pranešimą ir informavo „prokurorą apie homofobiškus kunigo komentarus socialinėje žiniasklaidoje. Vadinamoji „konversinė terapija” nuo 2022 m. yra neteisėta. Kalbėti apie homoseksualumą kaip apie silpnybę yra gėdinga”.

Duodamas interviu Prancūzijos katalikiškai žiniasklaidai „Famille Chrétienne” („Krikščioniška šeima”), Raffray paaiškino, kad vaizdo įrašas buvo apie „pagundas apskritai. Norėjau aiškiai parodyti, kad neprivalome pasiduoti visoms pagundoms, visiems savo troškimams”.

„Homoseksualūs veiksmai yra nuodėmė, bet manau, kad žmonės nebesupranta, kas yra nuodėmė. Smerkti nuodėmę nėra tas pats, kas smerkti ją darantį asmenį”, – pabrėžė jis.

„Jūs galėtumėte mane kaltinti, jei pasakyčiau ką nors nerišlaus ar skaudaus. Tai visai ne tas atvejis. Aš ne tik nesu homofobas, bet ir kaip kunigas atsargiai vartoju kalbą šia tema, nes žinau, kad tai jautri tema ir kad žmonės gali lengvai pasijusti įskaudinti”, – aiškino kunigas.

Tada prancūzų kunigas pažymėjo, kad „ant kortos esu pastatytas ne aš, o laisvė šiandien būti krikščioniu. Tikiuosi, kad visi tikintieji supranta, jog ant kortos pastatyta krikščioniškoji moralė ir visa Bažnyčia.”

Tada Raffray pasidalijo, kad sulaukė komentarų iš homoseksualų, kurie dėkojo jam už tai, ką jis pasakė, „už šią teisingą kalbą. Jei kai kurie nenori klausytis Bažnyčios mokymo, niekas jų neverčia”.

 

Šaltinis: laikmetis.lt