Šalia tebeliepsnojančio karo Ukrainoje, vyksta ir kitas nematomas karas – dvasinis. Dalis iš Ukrainos į Lietuvą pabėgusių žmonių yra ortodoksų tikėjimo ir ne tik išgyvena karą savo šalyje, bet ir konfliktą dėl savo religijos ir sąžinės, kuomet Maskvos ortodoksų bažnyčios patriarchas laimina karą Ukrainoje.

Šv. Kalėdų šventė daugeliui yra džiaugsmo, vilties ir vienybės ženklas, todėl Krikščionių profsąjunga solidarizuodamasi su Lietuvos ortodoksų bažnyčios kunigais, išvarytais iš Maskvos patriarchato ortodoksų bažnyčios, prisidėjo prie jų įkurtos Lietuvoje „Krikščionių ortodoksų iniciatyvų centro“ sielovados Ukrainos pabėgėliams iniciatyvos. „Krikščionių ortodoksų iniciatyvų centras“  kartu su Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios kunigu Heorhyjumi Kovalenko 2023 m. sausio 4-11 d., kalėdiniu laikotarpiu, dvasiškai palydėjo Ukrainos karo pabėgėlius Lietuvoje, aukojo Dieviškąją Liturgiją (Mišias) trijuose Lietuvos miestuose: Klaipėdoje, Vilniuje ir Anykščiuose. Sausio 7 d. Vilniaus Katedros aikštėje tėvas Heorhijus dalyvavo Kalėdų šventėje ortodoksams, susitiko su pabėgėliais. Dieviškoje Liturgijoje dalyvavo apie 30 žmonių Klaipėdoje, apie 200 žmonių Vilniuje ir apie 70 žmonių Anykščiuose, dauguma jų – pabėgėliai iš Ukrainos. Liturgija  vyko ukrainiečių ir lietuvių kalbomis.

Krikščionių profsąjunga džiaugiasi galėdama prisidėti prie šios kilnios iniciatyvos, skirdama Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios kunigo Heorhyjaus Kovalenko kelionės  ir apgyvendinimo išlaidoms apmokėti 735 EUR, gautų iš 2022 metais surinkto 0,6 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Dėkojame savo rėmėjų bendruomenei už šią galimybę.