Suomijos regiono Kanta-Häme taryba nusprendė suteikti globos darbuotojams vadinamąjį sąžinės prieštaravimą dėl abortų, praneša „CNE News“.

 

Sprendimas priimtas po suomių politikės Päivi Räsänen (Paivi Rasenen) pasiūlymo. Ji visuomet buvo motyvuota už gyvybę pasisakančių asmenų.

Šio mėnesio pradžioje šalyje įsigaliojo naujas liberalizuotas abortų įstatymas. Pagal naująsias taisykles motina per pirmąsias dvylika nėštumo savaičių nebeturi gauti dviejų gydytojų patarimo pasidaryti abortui.

Būdama parlamento narė, P. Räsänen ir jos Krikščionių demokratų partija negalėjo užkirsti kelio šiam įstatymo pakeitimui. Tačiau būdama išrinkta regiono priežiūros tarybos nare, ji pasiekė, kad būtų priimta nuostata dėl sąžinės prieštaravimo socialinės priežiūros žmonėms.

P. Räsänen buvo pritarta vienbalsiu sprendimu, sakė ji vėliau savo partijos interneto svetainėje ir socialiniame tinkle „Twitter“.

Ji sako, kad atsisakyti dalyvauti atliekant abortą yra darbuotojo teisė. Ji norėtų, kad slaugos personalas turėtų teisinę, įstatymais numatytą sąžinės apsaugą nuo veiksmų, kuriais nutraukiama gyvybė. Pasak P. Räsänen, tokia teisė egzistuoja daugumoje Vakarų Europos šalių, bet ne Suomijoje. „Jei darbuotojas spaudžiamas veikti prieš savo gilius įsitikinimus, kyla pavojus jo psichinei sveikatai“, – sako ji.

Kanta-Häme yra viena iš 25 naujai suformuotų Suomijos gerovės teritorijų. Iki 2022 m. gruodžio mėn. čia gerovę organizavo vietos savivaldybės. Kanta-Häme sudaro vienuolika savivaldybių. Visuomenės kas ketverius metus renkama taryba yra atsakinga už sveikatos ir socialinę priežiūrą. Kitaip tariant, nuo greitosios pagalbos darbuotojų iki ugniagesių.

Praėjusią savaitę P. Räsänen gynėsi apeliacinėje byloje. Ji persekiojama dėl homoseksualų įžeidimo, nes išreiškė savo įsitikinimus dėl tradicinės biblinės santuokos.

 

Šaltinis: Laikmetis.lt