Du Švedijos politikai paragino tarptautiniu mastu apsaugoti krikščionis ir kitas religines mažumas.

Švedijos KD partijai priklausantys krikščionys demokratai Davidas Lega ir Yusufas Aydinas pasiūlė šaliai „konkrečias priemones“, tarp kurių – parama ES ir JT sankcijoms prieš valstybes, kurios engia religines mažumas. Švedų dienraščio „Dagen“ pranešime taip pat teigiama, kad pasiūlyme numatyta įsteigti „specialų ambasadorių religijos laisvei“.

Švedijai gavus tarptautinę paramą, Lega ir Aydin teigė, kad ji turėtų bendradarbiauti su JT kuriant rezoliuciją. Rezoliucijoje būtų reikalaujama, kad Artimųjų Rytų, Afrikos ir Azijos šalių vyriausybės užtikrintų apsaugą savo krikščionių grupėms ir kitoms religinėms mažumoms.

Politikai taip pat pažymėjo, kad religijos laisvės ambasadoriaus paskyrimas būtų naudingas rengiant prekybos susitarimus ir pranešant apie žmogaus teisių pažeidimus. Religijos laisvės ambasadoriai jau buvo paskirti kitose valstybėse, pavyzdžiui, Kanadoje ir Danijoje.

„Krikščionių mažumų persekiojimas yra klausimas, už kurį mes, krikščionys demokratai, jau seniai kovojome, kad Švedijos užsienio politikoje jam būtų skiriamas didesnis vaidmuo. Viena iš pagrindinių JT žmogaus teisių deklaracijoje įtvirtintų teisių yra būtent religijos laisvė, tačiau krikščionių mažumos pernelyg dažnai buvo ignoruojamos tiek diskusijose, tiek politiniuose veiksmuose“, – rašytiniame pareiškime Europaportal teigė Aydin ir Lega.

Tarptautinės žmogaus teisių organizacijos „Open Doors“ duomenimis, 2023 m. krikščionių persekiojimas įgavo itin tamsų atspalvį. Daug šalių dabar priskiriamos prie „labai arba labai pavojingų“, kai kalbama apie krikščionių persekiojimą.

Mažiausiai 360 mln. krikščionių visame pasaulyje dėl savo tikėjimo ir toliau patiria smurtą ar kankinimus. Organizacijos teigimu, krikščionybė tebėra viena labiausiai engiamų religijų pasaulyje. Teigiama, kad labiausiai krikščionis persekioja Šiaurės Korėja, Somalis ir Jemenas.

„Irake ir Sirijoje matėme, kaip krikščionys ir kitos etninės bei religinės grupės patyrė žiaurų persekiojimą, ypač iš teroristinės Islamo valstybės sektos. Krikščionys buvo priversti arba atsiversti, arba bėgti, kad nebūtų nužudyti – kai buvo bandoma ištrinti krikščionybę iš Artimųjų Rytų“, – „Europaportal“ sakė Aydin ir Lega.

 

Šaltinis: Laikmetis.lt