JAV federalinis teismas nusprendė, kad krikščionys sveikatos priežiūros darbuotojai negali būti verčiami atlikti pasirinktines, kūną žalojančias operacijas asmenims, kurie save identifikuoja kaip translyčius, nepaisant Joe Bideno (Džo Baideno) administracijos įgaliojimų.

Pirmadienį paskelbtoje nutartyje Jungtinių Valstijų Šiaurės Dakotos apygardos apylinkės teismas priėmė dalinį sutrumpintą sprendimą Krikščionių darbdavių aljanso (angl. Christian Employers Alliance, CEA) naudai.

Ginčas kilo dėl dviejų JAV Lygių užimtumo galimybių komisijos (EEOC) ir Sveikatos ir socialinių paslaugų (HHS) departamento įgaliojimų, kuriuose VII antraštinės dalies antidiskriminacinė apsauga „dėl lyties” aiškinama taip, kad ji apima ir seksualinę orientaciją bei savarankiškai deklaruotą lytinę tapatybę. Pagal šį įstatymą religingi darbdaviai privalėtų teikti sveikatos draudimą, kuris padengtų kūną žalojančias translyčių operacijas, o religinių prieštaravimų turintys chirurgai būtų priversti atlikti tokias procedūras kaip kastracija vyrams ir pasirinktinė dviguba mastektomija moterims arba būtų apkaltinti diskriminacija dėl lytinės tapatybės.

Teismas padarė išvadą, kad „aljansas laimės bylą iš esmės”, ir pridūrė, kad „jei jis turėtų laikytis šių įpareigojimų, jos nariai turėtų pažeisti savo nuoširdžiai puoselėjamus religinius įsitikinimus, o tai yra neleistina veikla pagal Pirmąją pataisą ir [Religinės laisvės atstatymo įstatymą]”.

„CEA nuoširdžiai laikosi religinių įsitikinimų, kad vyras ir moteris yra nekintami dalykai, apibrėžti biologine lytimi, ir kad lyties keitimas prieštarauja krikščioniškoms vertybėms”, – rašoma įsakyme.

„Todėl lyties keitimo paslaugų teikimas ar sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimas pagal EEOC ir HHS įpareigojimus pažeidžia aljanso įsitikinimus. Jis turi arba laikytis EEOC ir HHS įgaliojimų, pažeisdamas savo nuoširdžiai puoselėjamus religinius įsitikinimus, arba susidurti su griežtomis pasekmėmis, pavyzdžiui, mokėti baudas ir prisiimti civilinę atsakomybę.”

Sprendime priduriama, kad nors „translyčių pacientų teisės gauti svarbias sveikatos priežiūros paslaugas ir darbuotojų apsauga nuo diskriminacijos dėl lyties neabejotinai yra įtikinamas interesas, atsakovai šiuo atveju nepadarė nieko daugiau, kaip tik nurodė plačiai suformuluotą interesą, bandydami pateisinti bendrą vyriausybės įgaliojimų taikymą”.

Konservatyvi advokatų kontora „Laisvės gynimo aljansas” (angl. „Alliance Defending Freedom”, ADF), padedanti atstovauti aljansą, džiaugėsi šia nutartimi, laikydama ją religinės laisvės pergale.

„Visi darbdaviai ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, įskaitant Krikščionių darbdavių aljanso narius, turi konstitucijos saugomą laisvę vykdyti savo veiklą ir teikti gydymo paslaugas taip, kad jos atitiktų jų giliai puoselėjamus religinius įsitikinimus”, – pareiškime sakė ADF vyresnysis patarėjas Mattas Bowmanas (Matas Baumanas).

„Mūsų atstovaujami darbdaviai tiki, kad Dievas tikslingai sukūrė žmones kaip vyrus arba moteris, todėl tai pažeistų jų religinius įsitikinimus”, – kalbėjo jis.

Šaltinis: Laikmetis.lt