Kariuomenės veteranas ir dviejų vaikų tėvas, kelias minutes tyliai meldęsis prie abortų klinikos Bornmute (Anglija), buvo pripažintas kaltu pažeidęs viešosios erdvės apsaugos įsakymo, priimto aplink šią įstaigą, sąlygas.
Adamas Smithas-Connoras (Adamas Smitas-Konoras) buvo pripažintas kaltu spalio 16 d. Bornmuto magistratų teismo posėdyje, nusprendus, kad jo malda 2022 m. lapkričio mėn. reiškė „nepritarimą abortui“, praneša „Christian Today“.
Per teismo posėdį jis buvo lygtinai atleistas nuo bausmės, o tai reiškia, kad jis bus nuteistas tik tuo atveju, jei per ateinančius dvejus metus bus pripažintas kaltu dėl bet kokių būsimų nusikaltimų. Jam taip pat buvo nurodyta sumokėti 9 000 svarų sterlingų baudžiamojo persekiojimo išlaidų.
Komentuodamas apkaltinamąjį nuosprendį, Adamas sakė: „Teismas šiandien nusprendė, kad tam tikros mintys – tylios mintys – Jungtinėje Karalystėje gali būti neteisėtos. Tai – neteisinga. Viskas, ką aš dariau, tai meldžiausi Dievui savo minčių privatume – ir vis tiek buvau nuteistas kaip nusikaltėlis?“
„20 metų tarnavau kariuomenės rezerve, taip pat ir Afganistane, gindamas pagrindines laisves, ant kurių buvo pastatyta ši šalis. Tęsiu šią tarnystės dvasią kaip medicinos specialistas ir bažnyčios savanoris. Man nepatinka, kad mūsų laisvės sumenko iki tokio lygio, kad dabar Jungtinėje Karalystėje persekiojami minties nusikaltimai.“
Bournemuto, Kraistčarčio ir Pulo taryba uždraudė įvairią krikščionišką veiklą aplink abortų centrą, įskaitant maldas ir pagalbą krizinį nėštumą išgyvenančioms moterims.
Aljansas, ginantis laisvę Jungtinėje Karalystėje, organizacija, kuri gynė Smithą-Connorą, sakė, kad nuosprendis ją sukrėtė. Jeremiah Igunnubole, ADF UK patarėjas teisės klausimais, sakė, kad tai yra „didžiulis lūžio momentas teisėkūroje“.
„Šiandien žmogus buvo nuteistas už savo minčių turinį – maldas Dievui – viešose Anglijos gatvėse“, – sakė jis.
„Vargu ar galime dar žemiau nusileisti, nepaisydami vienos pagrindinių laisvių – žodžio ir minties laisvės.“
„Išnagrinėsime teismo sprendimą ir svarstysime galimybę jį apskųsti. Žmogaus teisės galioja visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų požiūrio į abortus.“
Sprendimas priimtas likus kelioms savaitėms iki spalio 31 d., kai visose Anglijos ir Velso abortų klinikose bus įvestos buferinės zonos.
Jungtinės Karalystės parlamentas balsavo už „saugios prieigos zonų“ visoje šalyje sukūrimą pagal 2023 m. Viešosios tvarkos įstatymą. Jose bus draudžiama rengti mitingus ir „protesto akcijas“ iki 150 metrų spinduliu aplink abortus atliekančias įstaigas, o už įstatymo pažeidimus nuteistiems asmenims bus skiriamos neribotos baudos.
Igunnubole sakė, kad jis nerimauja, jog tokių žmonių, kaip Smith-Connor, bus nuteista daug daugiau.
Šaltinis: laikmetis.lt
Šaltinis: adfinternational.org