Socialiniai tinklai ir turinio kūrimo platformos toliau tęsia kūrėjų medžiagos cenzūrą. Paskutiniu metu dažnai girdėjome apie „Facebook“ blokavimus ir turinio šalinimą, tačiau šiandien jau galime išgirsti ir „Youtube“ platformoje esančią turinio cenzūrą, kuri, anot platformų kūrėjų, neatitinka bendruomenės gairių.

„Šis vaizdo įrašas pašalintas, nes buvo pažeista „YouTube“ politika dėl neapykantos. Sužinokite daugiau, kaip jūsų šalyje kovojama su neapykanta“, – tokius žodžius vakar pamatė Mindaugas Sabutis, Lietuvos Evangelikų Liuteronų bažnyčios vyskupas, atsidaręs „Youtube“ platformoje savo įkeltą vaido įraše. Jame jis atsakinėjo į dažniausiai savo sekėjų užduodamus klausimus ir, kaip pats teigia, nesupranta, kur jo kalboje buvo pavartota neapykantos kalba.

„Šiandien atėjo pranešimas iš YouTube, kad 2021 m. kovo 16 d. tiesioginės transliacijos Atsakymai liuteronams įrašas uždraustas. Jame atsakinėjau į paskutiniu metu dažnai užduodamus klausimus. Laida turėjo apie 3 tūkst. peržiūrų. Jie sako, kad tai – neapykantos kalba“, – aiškina savo sekėjams liuteronų vyskupas socialiniame tinkle „Facebook“.

Kiek anksčiau tame pačiame socialiniame tinkle buvo apribota Gintaro Sungailos, Ortodoksų Bažnyčios kunigo, tinklaraščio Ortodoksas.lt įkūrėjo, paskyra, kurioje jis kvietė savo sekėjus į Šv. Jono Damaskiečio seminarus. „Negaliu patikėti, kad tai realybė“, – tuomet rašė G. Sungaila, stebėdamasis socialinių tinklų turinio cenzūra.

Taip pat primename, kad parai buvo apribota ir Laikmetis.lt vyriausiojo redaktoriaus Tomo Vilucko veikla tame pačiame socialiniame tinkle. Jam be įspėjimo buvo apribotas įrašų skelbimas tiek feisbuko asmeninėje, tiek verslo paskyrose.

 

Šaltinis: Laikmetis.lt