Vasara metas keliauti ir patirti nuostabią bendrystę drauge.  Vilniaus arkivyskupijos Carito programos „Šeimų draugystė“ dalyviai ir koordinatoriai keliavo į Lietuvos pajūrį. Už šią nuostabią galimybę jie dėkoja Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga.

Primename, kad Vilniaus arkivyskupijos Caritas nuo 2022 m. balandžio mėn. pradėjo įgyvendinti pagalbos ir socialinės integracijos Ukrainos karo pabėgėliams projektą „Šeimų draugystė“. Projekto tikslas – suteikti materialią pagalbą, kurti bičiuliškus ryšius tarp ukrainiečių ir lietuvių šeimų, kviesti Vilniaus arkivyskupijos parapijų bendruomenes solidarumui. Projekte karo pabėgėlių iš Ukrainos bei lietuvių šeimos kartu leidžia laisvalaikį, bendrauja, švenčia gimtadienius, šventes. Ukrainiečių šeimoms padedama spręsti kylančius iššūkius Lietuvoje, teikiama materialinė ir psichologinė pagalba.

Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga dar 2022 m.  solidarizavosi ir prisidėjo prie Vilniaus arkivyskupijos Carito svarbios iniciatyvos, pagalbos ir socialinės integracijos Ukrainos karo pabėgėliams projekto „Šeimų draugystė“, skirdama lėšų iš 2022 m. gautų 0,6 proc.  gyventojų pajamų mokesčio. Džiaugiamės matydami gražius šios bendrystės vaisius.

Dalinamės pilnu Vilniaus arkivyskupijos Carito komentaru iš jų socialinio tinklo Facebook:

„Ukrainietės mamos ir vaikai dalijosi, kad išsipildė jų svajonė, kurios jie negalėjo sau leisti per visus metus, kuriuos yra Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad į šį nuotykį kartu leidosi net 57 žmonės”, – dalijosi programos „Šeimų draugystė“ koordinatorė Gintarija.

Keliautojai aplankė Lietuvos jūrų muziejų ir Delfinariumą, o po draugystės su delfinais išėjo šlapi, bet laimingi. „Mamos ir vaikai nubraukė ne vieną ašarą, tačiau akys buvo kupinos džiaugsmo“, – dalijasi Gintarija.

Po draugystės su delfinais vykome į Palangą, kurioje išbandėme daugybę edukacijų ir programų. Norisi pasidalinti vieno berniuko istorija, kuriam bėgant nuo karo ir matyto siaubo savo gimtojoje šalyje buvo prasidėjęs nervinis tikas. Šis berniukas svajojo tapti gaisrininku, todėl jam edukacijos metu teko galimybė apsirengti gaisrininko apranga ir pasėdėti gaisrininkų automobilyje. Po visko mama pasidalijo, kad „patirtos geros emocijos užgožė karo matytą siaubą ir vaikui baigėsi nervinis tikas“. Norime pasidžiaugti ir mes, nes berniukas pasidalijo, kad tai buvo pačios geriausios dvi dienos jo gyvenime.

Bendrystė, šiltos emocijos ir naujos patirtys gydo ne tik karo padarytas žaizdas, bet ir žmonių širdis. Ukrainiečiai susižavėjo Lietuvos pajūriu, kultūra gamta ir kraštovaizdžiu.

Dėkojame Ignalinos Parapija, Ramintoja, Vilniaus Šv. Kazimiero – jėzuitų bažnyčia, Vilniaus Šv. Jono Pauliaus II parapija, Vilniaus Kalvarijų – Šv.Kryžiaus Atradimo bažnyčia už aktyvų dalyvavimą programoje „Šeimų draugystė“.

#caritas #caritasparapijose #seimudraugyste #bendrystecarite #savanorystecarite