„Aš tikrai nieko neturiu prieš žmones, įskaitant homoseksualus. Mano bendruomenėje, šeimoje ir tarp mano pažįstamų yra homoseksualių asmenų. Aš su jais bendrauju kaip su visais. Kaip pastorius nepritariu tam tikram elgesiui; aš jį vadinu nuodėme“.

Tai pastoriaus Olafo Latzelio (Olafo Latcelio) žodžiai, pasakyti pirmadienį per apeliacinio teismo posėdį Brėmene. O. Latzelis nesutinka su Brėmeno teismo nuosprendžiu, kuriuo už neapykantos kurstymą 2020 m. lapkričio 25 d. jam skirta 8 100 eurų bauda.

Pastorius Latzelis prieš pusantrų metų buvo pripažintas kaltu, nes per seminarą apie santuoką savo bendruomenėje pasakė, kad LGBT ideologija yra „genderinis šlamštas“, o kovojantys gėjų aktyvistai yra „velniški“. Be to, aktyvistus, kurie išniekino jo bažnyčią, subraižė jo automobilį ir grasino jo bendruomenės nariams, vadino „nusikaltėliais“.

O. Latzelis ir jo advokatas pirmadienį teigė, kad straipsnis (Vokietijos žmonių neapykantos žydams ir homoseksualams kurstymas), pagal kurį jis yra nuteistas, buvo įtrauktas į Vokietijos baudžiamąjį kodeksą, siekiant kriminalizuoti nacių veiksmus po Antrojo pasaulinio karo.

O. Latzelis sakė: „Tačiau visada priešinausi bet kokių žmonių, žydų, homoseksualų ar kokios kitos grupės, išskyrimui. Tai yra raudona linija mano gyvenime. Paskutinėje mano bendruomenėje Zygene organizavome evangelizacinę kampaniją. Prie jos prisijungė ir homoseksualus narys. Kai kurie kiti nariai norėjo jį pašalinti. Bet aš pasakiau, jei taip atsitiks, aš nebesu jūsų pastorius“.

Pirmadienį vykęs posėdis nesibaigė nuosprendžiu. Didžiąją laiko dalį užėmė nuosprendžio skaitymas nuo 2020 m. Be to, teisėjas garsiai perskaitė apeliacinio skundo motyvus, kuriuos parašė Latzelio advokatas. Šiame tekste buvo ilgos Biblijos citatos iš Penkiaknygės, Evangelijų ir Pauliaus laiškų.

Šaltinis: Laikmetis.lt