Krikščioniška labdaros organizacija sudarė komisijos narių grupę, kuri tirs krikščionių diskriminacijos Jungtinėje Karalystėje pobūdį ir mastą, praneša „Christian Today“.

Tyrimo komisiją įsteigė organizacija „Voice for Justice UK“ po to, kai atlikus 1 500 krikščionių apklausą paaiškėjo, kad priešiškumo ir pašaipų patirtis yra plačiai paplitusi.

Daugiau nei pusė jaunesnių nei 35 metų respondentų (61 proc.) teigė, kad patyrė priešiškumą ir patyčias dėl to, kad kalbėjo apie savo įsitikinimus.

Mažiau nei pusė (45 proc.) respondentų jautėsi galintys išreikšti savo pažiūras darbovietėje, o tarp jaunesnių nei 35 m. amžiaus žmonių tokių buvo mažiau nei 35 proc..

Tik penktadalis respondentų manė, kad į krikščionių diskriminaciją žiūrima taip pat rimtai, kaip ir į kitas diskriminacijos formas.

Daugelis respondentų teigė, kad jiems trūksta žodžio laisvės LGBT klausimais. Vienas asmuo kalbėjo apie LGBT gynėjų patyčias, o kitas teigė, kad jų darbdavys paskelbė, jog neteisingai pavadinti translytį kolegą yra pažeidimas, už kurį galima atleisti iš darbo.

Vienas pasipiktinęs paauglys sakė: „Dabar atrodo, kad skaudžiausi ir viešiausi išgyvenimai yra susiję su LGBTQIA agendomis. Ji verčiama per gerklę krikščionims, kurie dabar yra apimti baimės ir negali atvirai pasakyti: „Aš tuo netikiu ir tam nepritariu“.“

Vienas respondentas papasakojo apie incidentą, kai kolega jo paklausė, ar jis pritaria tos pačios lyties asmenų santuokomis.

„Kai pasakiau „ne“, ji pasakė, kad pasisekė, jog su ja kalbėjau, nes ji turėjo draugų, kurie būtų apie jį pranešę“, – pasakojo jie.

Kitas apibūdino jausmą, kad neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik išeiti iš darbo, nes buvo verčiamas patvirtinti mokinių lytinę tapatybę.

„Voice for Justice UK“ duomenimis, šalyje už tariamą „neapykantos kalbą“ teisiškai persekiojama daugiausiai Europoje.

Organizacija įspėja, kad padėtis tik blogėja.

Savanorė už gyvybę Isabel Vaughan-Spruce, kuri per pastaruosius metus buvo du kartus suimta už tylią maldą abortų klinikos „buferinėje zonoje“; Kingas Lawalas, konservatorių tarybos narys, kurį jo partija nušalino nuo pareigų, o septynios organizacijos atšaukė jo darbą po to, kai jis pasakė, kad būti gėjumi yra nuodėmė; ir Benas Dybowskis, mokytojas, kuris teigė, kad buvo atleistas iš darbo už „neapykantos kalbą“ po to, kai buvo pakviestas pasidalyti savo pažiūromis per mokymus. Tai tik keletas pavyzdžių JK.

Šią savaitę pradėjo veikti Krikščionių diskriminacijos tyrimo komisija (CIDAC).

Jos nariai buvo atrinkti atsižvelgiant į jų patirtį ir žinias žmogaus teisių ir lygybės klausimais.

Jiems pavesta „nešališkai ištirti diskriminacijos, su kuria Jungtinėje Karalystėje susiduria krikščionys, pobūdį, aplinkybes ir mastą“.

„Voice for Justice“ generalinė direktorė Lynda Rose (Linda Raus) sakė: „Ar laisvė ir tolerancija yra visiems, ar tik kai kuriems? Jei krikščionys gali būti nutildyti, kas bus kiti?“

Šaltinis: Laikmetis.lt