Suomijos parlamento narė Päivi Räsänen (Paivi Resenen), kuri prieš metus buvo išteisinta po to, kai buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn už tradicinių krikščioniškų įsitikinimų apie santuoką ir lytiškumą išsakymą, vis dar gina savo teises, rašo „Christian Today“.

Taip pat svarbu paminėti, kad dėl „neapykantos kalbos“ persekiojama krikščionė parlamentarė buvo perrinkta į Suomijos parlamentą.

Parlamentarės advokatai teigia, kad jos vis dar laukia antrasis teismo procesas dėl biblinių įsitikinimų.

Praėjusią savaitę paskelbtame pareiškime, skirtame pirmosioms metinėms po to, kai Helsinkio apygardos teismo trijų teisėjų kolegija politikę vienbalsiai išteisino, jos gynybą remianti teisininkų grupė „ADF International“ teigia, kad P. Räsänen vis dar gali tekti sumokėti dešimtis tūkstančių baudos, nes prokurorai ir toliau reikalauja cenzūruoti jos pažiūras.

Nors teismas atmetė kaltinimus dėl neapykantos kalbos ne tik P. Räsänen, bet ir Suomijos evangelikų liuteronų vyskupui Juhanai Pohjolai, prokuroras praėjusį balandį apskundė tokį nuosprendį.

Buvusiai vidaus reikalų ministrei ir religiniam lyderiui buvo iškelta baudžiamoji byla dėl jų vaidmens sukuriant ir išleidžiant 2004 m. brošiūrą „Vyrą ir moterį sukūrė jis: homoseksualūs santykiai meta iššūkį krikščioniškai žmogiškumo sampratai“.

P. Räsänen taip pat buvo iškelta baudžiamoji byla už 2019 m. tviterio žinutę, kurioje jis kritikavo Suomijos liuteronų bažnyčios vadovybę už paramą LGBT „pride“ mėnesiui.

Teismas nusprendė, kad „ne apygardos teismo kompetencija aiškinti biblines sąvokas“.

„Tęsdama savo kampaniją cenzūruoti taikius įsitikinimus, prokuratūra kuria pavojingą netolerancijos žodžio laisvei precedentą“, – pareiškime sakė buvęs Suomijos krikščionių demokratų partijos lyderė P. Räsänen.

„Aš ir toliau kovosiu už žodžio laisvę, laisvos ir demokratinės visuomenės pagrindą. Tikiuosi, kad apeliacinis teismas priims tokį patį sprendimą kaip ir apygardos teismas ir vėl mane išteisins.“

P. Räsänen byla sulaukė pasaulinės žiniasklaidos dėmesio ir sukėlė žmogaus teisių ekspertų susirūpinimą dėl žodžio laisvės būklės Suomijoje.

„ADF International“ vykdomasis direktorius Paulas Colemanas (Polas Kolemanas) šią situaciją apibūdino kaip „naują žemiausią lygį“ žodžio laisvei Europoje.

„Kai ilgametė ir gerbiama Suomijos parlamentarė du kartus teisiama už tai, kad prieš ketverius metus tviteryje pasidalijo savo giliomis pažiūromis, supranti, kad žodžio laisvė Europoje pasiekė naują žemiausią lygį“, – sakė P. Colemanas.

Šaltinis: Laikmetis.lt